• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/07/26 - 17:38
كد :10291

استند چوبی را کجا قرار دهیم؟

استفاده از استند به عنوان یکی از ابزارهای دکوراسیون مدرن بسیار مورد توجه صاحب خانه ها و البته طراحان دکوراسیون قرار گرفته است. چراکه این ابزار کاربردی به زیبا تر شدن فضای خانه کمک کرده و از آن مهم تر نقش فعالی در قرار گیری وسایل دارد. استند ها محدود به نوع خاصی نمی شوند از این رو برای نگهداری وسایل مختلف از گلدان و اکسسوری گرفته تا کتاب ها و ... در هر قسمتی از خانه موضوعیت دارند.

استند چوبی را کجا قرار دهیم؟

در این مقاله قصد داریم بیش از پیش با استندهای چوبی آشنا شویم تا مشخص شود این نوع استندها چه کاربردهایی داشته و برای کدام قسمت از خانه مناسب تر هستند. پس با ما همراه شوید تا با شناخت و کسب اگاهی بیشتر از این ابزار جذاب در دکوراسیون، اقدام به انتخابی شایسته تر در این زمینه نمایید.


در رابطه با استفاده از استند های چوبی هیچ محدودیتی وجود دارد. این استند بنا بر نیاز صاحب خانه می تواند در اتاق خواب، راهروهای منتهی به اتاق خواب، جلوی درب ورودی، داخل حمام و سرویس بهداشتی و حتی در لابی ساختمان شما قرار گیرد و تنها نکته ای که در مکان قرار گیری باید مد نظر قرار دهدی، زیبایی چیدمان و هماهنگ بودن استند با فضا است که در ادامه در رابطه با طراحی داخلی به کمک استند های چوبی بیشتر صحبت شده است.
ابتدا لازم است انواع استند ها را بشناسید سپس به سراغ محل قرار گیری و چیدمان بروید چراکه انواع مختلفی از استند ها طراحی شده اند که هر کدام جلوه و نمای متفاوتی به فضا می دهند. از جمله رایج ترین انواع استندها می توان به استندهای چوبی، نردبانی، فلزی، پایه هندسی، دیوارکوب، پازلی، گلدانی و .. اشاره کرد. از بین این تنوع، استندهای چوبی برای دکوراسیون های مدرن و خانه های آپارتمانی مناسبت بیشتری دارد.
استند چوبی همانند سایر دکوراتیوهای چوبی فضای خانه را گرم و صمیمی تر نشان داده و چون از دل طبیعت گرفته می شود، انتخابی عالی برای دوستداران طبیعت است. هرچند به جهت تجزیه پذیر بودن و ... نیز نسبت به انواع فلزی، فایبر گلاس و ... برتری دارد.

بهترین مکان قرار گیری استند چوبی


قبل از خرید استند کاربرد استند خود را مشخص کنید تا بر اساس کاربرد از بین انواع مختلف، بهترین مورد را انتخاب کنید. برای خانه ها و فضاهای کوچک مانند راهرو یا اتاق خواب بهترین نوع استند، انواع چوبی دیوار کوب است چراکه با نصب شدن بر دیوار فضایی را اشغال نکرده و به مکانی عالی برای چیدمان وسایل تبدیل می شود. عموما از استندهای چوبی دیوار کوب در راهرو و اتاق خواب برای چیدمان کتاب ها و یا اکسسوری ها استفاده می شود. 
همین نوع استند اگر در نزدیکی پنجره جنوبی قرار گیرد بهترین مکان را برای گیاهان نیازمند نور طبیعی فراوان و اگر در نزدیکی پنجره شمالی قرار گیرد بهترین مکان را برای گیاهان آپارتمانی فراهم می آورد که نیازمند نور متوسط هستند. اگر به فکر تنوع در دکوراسیون خانه آپارتمانی خود هستید، به نصب استند چوبی بر دیوار نزدیک تراس فکر کنید تا طراوت و زیبایی را به خانه خود هدیه دهید.
یک استند چوبی ایستاده داخل حمام و سرویس بهداشتی، بسیار شیک و مدرن است. بدین ترتیب محلی برای حوله و دستمال ها ایجاد کرده اید و دیگر نگران بی نظمی و شلوغی کابیت سینک روشویی و یا شامپو باکس حمام نخواهید بود. چیدمان زیبای استند داخل حمام و سرویس بهداشتی فضا را به کلی متفاوت می کند. بهتر است از رنگ های روشن برای این نوع استند استفاده کنید و حتی می توانید در چیدمان استند در این مکان از گلدان های طبیعی کوچکی که نیاز به نور ندارند، کمک بگیرید. در کنار استخر ساختمان یک استند چوبی قرار دهید و وسایل مورد نیاز را با سلیقه خود چیدمان کنید آنگاه متوجه تأثیر استند در فضا خواهید شد.
دوستداران گل و گیاه قطعا یک استند چوبی نردبانی و تعدادی استند فلزی گلدانی در قسمت گلخانه خود دارند. استندها نظم دهنده های فوق العاده ای هستند بنابراین برای مکان های شلوغ خانه انتخاب می شوند. اگر استتند های چوبی را از برنده ای معتبر انتخاب کنید و در نگهداری آن ها دقت لازم را به کار برید، نباید نگران خراب شدن چوب در هنگام تماس با آب باشید. برنده ای معتبر و نامی می توانند تا مدت ها در فضا های مرطوب مانند گلخانه و یا حمام استفاده شوند.
امروز استندهای چوبی مدل چهارپایه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این استندها به جای میز کار تخت خواب و یا هر نوع میزی که لازم است در ابعاد کوچک تهیه شود، مورد استفاده قرار می گیرند. 
اگر احساس می کنید در دکوراسیون تی وی رم خانه خود کمبودی وجود دارد، یک استند ایستاده که تحت عنوان استند کنار تلویزیون هم شناخته می شود، تهیه کنید و با یک گلدان طبیعی و چند کتاب ژورنالی تزئین کنید. اگر امکان قرار گیری گلدان بر روی استند نیست، مجسمه های دکوراتیو گزینه بسیار مناسبی هستند.
مطالب ارائه شده در این مقاله تنها ایده های مختصری بود از مکان قرار گیری استند که به شما در خلاقیت چیدمان کمک کند. شما میت وانید با تهیه استند های زیبا و جدید و کیفیت عالی تحولی در فضای خانه خود ایجاد و از ان لذت ببرید.
 

تعداد بازديد : 418
نظرات كاربران :