• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/07/29 - 17:54
كد :10292

راهنمای خرید فرش مدرن

در سال های اخیر فرش مدرن جای خود را به خوبی در دکوراسیون منازل ایرانیان باز کرده است. علت این امر را می توان تکراری بودن طرح های فرش کلاسیک و هم چنین اقبال نسل جدید به سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال عنوان کرد. از طرفی ابعاد فرش های مدرن با خانه های کوچک امروزی سازگارتر است. از این رو بسیاری از خانواده ها این فرش را برای خانه خود انتخاب می کنند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در خصوص فرش مدرن ارائه دهیم.

ویژگی های فرش مدرن


فرش مدرن ویژگی های مختلفی دارد ولی می توان گفت ویژگی اصلی این فرش سادگی طرح آنهاست. در فرش های مدرن برخلاف فرش های کلاسیک ایرانی جزئیات زیاد و نقش های شلوغ دیده نمی شود. فرش های مدرن معمولا طرح و نقشه ویژه ای ندارند و خطوط رنگی بی انتها و طرح های نامنظم دارند. بعضی از فرش های مدرن نیز دارای طرح های کهنه نما یا اصطلاحا وینتیج هستند. در رنگ بندی آن ها نیزبیشتراز رنگ های روشن و خنثی استفاده استفاده شده و تعداد رنگ های به کار رفته نیز محدود بوده و بیشتر از دو یا سه رنگ نیست.
جنس نخ و الیاف به کار رفته در فرش مدرن از نخ های مصنوعی است. نخ های مصنوعی نیز انواع مختلفی دارند که مرغوب ترین و بهترین آن نخ اکریلیک است که پرزدهی کم و مقاومت بالایی داشته و همین ویژگی موجب افزایش طول عمر فرش مدرن شده است. ویژگی دیگر این فرش ها ابعاد متفاوت و مختلف آنهاست. این فرش ها در واقع قالیچه هایی با ابعاد کوچک هستند. البته فرش مدرن در ابعاد بزرگتر نیز بافته می شود که به مکان زندگی و سلیقه مشتری بستگی دارد. از مهم ترین فرش های مدرن می توان به شگی، شنل، فریز، عروسکی، پرزبلند و فرش های مدرن ترک اشاره کرد. 


فرش مدرن برای نشیمن


در چیدمان مدرن یک مبل راحتی به همراه یک فرش برای نشیمن استفاده می شود که محلی برای تماشای تلویزیون و استراحت اهالی خانه است. بهترین انتخاب فرش مدرن برای نشیمن فرشی با رنگ های تیره مانند طوسی تیره است تا کمتر کثیف شود. هم چنین ابعاد فرش باید به گونه ای باشد که پایه های جلویی مبل راحتی روی فرش قرار گیرد.


فرش مدرن برای اتاق خواب


از آنجایی که اتاق خواب مکانی برای استراحت و کسب آرامش است، انتخاب اجزای دکوراسیون نیز باید به گونه ای باشد تا حس آرامش را القا کند. بنابرین رنگ فرشی که انتخاب می کنید باید رنگی آرام و آرامش بخش باشد. البته باید به تم رنگی اتاق خواب توجه داشته باشید و متناسب با آن فرش را انتخاب کنید ولی توصیه می کنیم از رنگ های آرام مانند کرم، صورتی ملیح و یا آبی فیروزه ای استفاده کنید. طرح فرش انتخابی نیز باید خلوت بوده و شلوغ و در هم نباشد. فرش اتاق خواب باید به گونه ای روی کف انداخته شود که هنگام بیرون آمدن از تخت خواب پا روی آن قرار گیرد و حس خوب و گرمی را انتقال دهد. بنابرین اگر تخت شما وسط قرار گرفته بهتر است رو کناره باریک دو طرف تخت قرار دهید و یا اگر تخت به دیوار چسبیده، یک قالیچه کنار تخت انداخته شود.
برای اتاق خواب کودک نیز فرش های عروسکی کودکانه با طرح های کارتونی و اصطلاحا فانتزی بافته می شود که به فراخور علاقه و سلیقه کودک می توانید آن ها را خریداری کنید.


فرش مدرن برای راهرو


بهتر است راهرو را با یک فرش مدرن کناره بپوشانید. رنگ فرش انتخابی نیز بهتر است تیره باشد تا کثیف نشود و نیازی به شستشوی مکرر نداشته باشد.


فرش مدرن برای پذیرایی


در چیدمان مدرن برخلاف چیدمان سنتی و کلاسیک نیازی نیست کل فضای کف اتاق پوشانده شود. در چیدمان مدرن، فرش بیشتر جنبه تزئینی داشته و در وسط قرار گرفته و مبلمان اطراف قرار داده می شوند. فرش پذیرایی را به گونه ای انتخاب کنید که تم رنگ اصلی آن با مبل و پرده پذیرایی هارمونی داشته باشد و با هم ترکیب زیبایی ایجاد کنند. می توانید رنگ کوسن های مبل را با رگه های رنگی به کار رفته در فرش ست کنید که ترکیبی چشم نواز به پذیرایی می دهد.


فرش مدرن برای ناهارخوری 


برای انتخاب فرش برای ناهار خوری مرجع شما میز ناهار خوری خواهد بود. اندازه فرش شما باید حداقل 24 اینچ از هر گوشه میز بیشتر باشد. همه ی صندلی های میز ناهار خوری باید روی فرش قرار گیرند. فرش انتخابی خیلی بزرگ نیز نباید باشد و بایستی با اندازه میز ناهار خوری تناسب داشته باشد.
کلام آخر
با توجه به تغییر سبک زندگی و شرایط اقتصادی، فرش مدرن طرفداران زیای پیدا کرده است. فرش مدرن تنوع بسیار بالایی دارد که می توانید با انتخاب طرح مورد علاقه خود، محیط زیبایی را فراهم کنید. نکته مهمی که در خرید فرش باید به آن توجه کنید، شناخت مراجع مطمئن و معتبر است. امیدواریم در این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص انتخاب فرش مدرن ارائه کرده باشیم.
 

تعداد بازديد : 644
نظرات كاربران :