• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/08/01 - 18:38
كد :10293

گیاهان مناسب برای اتاق خواب

خواب مناسب رابطه مستقیمی با کیفیت زندگی روزانه دارد. افرادی که خواب عمیق و آرام شبانه ندارند، روز ها خسته و کسل بوده و نمی توانند به کار و فعالیت بپردازند. یکی از مواردی که می تواند به خواب مناسب کمک کند، حضور گیاهان در محیط اتاق خواب است. با استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا، اکسیژن مورد نیاز فراهم شده و کیفیت خواب افزایش پیدا می کند. همچنین حضور گیاه در اتاق خواب زیبایی اتاق خواب را دو چندان می کند. در این مقاله برخی گیاهان مناسب اتاق خواب را به شما معرفی می کنیم.


سانسوریا شمشیری


این گیاه دارای برگ های کشیده و شمشیر شکل است. برگ های این گیاه به صورت عمودی بوده و نیازی به فضای زیادی ندارد. سانسوریا در طول شب اکسیژن تولید می کند. علاوه بر این می تواند سمومی از جمله فرمالدئید را از هوا حذف کند. نگهداری از سانسوریا نیز آسان است و برای نگهداری از آن به مهارت در پرورش گل و گیاه نیازی نیست. آبیاری آن هفته ای یک بار بوده و در محیط های کم نور نیز می تواند رشد کند. توجه داشته باشید که به دلیل سمی بودن سانسوریا بوده و باید از دسترس کودکان زیر سه سال و حیوانات خانگی دور باشد.


آلوئه ورا


آلوئه ورا نیز با تولید اکسیژن می تواند برای اتاق خواب گزینه مناسبی باشد. علاوه بر این داخل برگ های آن ژله ای وجود دارد که دارای خاصیت ضد التهابی بوده و فواید فراوانی برای پوست دارد. این گیاه به نور فراوان نیاز دارد و برای اتاق های پرنور مناسب است. به آبیاری زیادی نیاز ندارد و در صورت خشکی خاک باید آبیاری شود. آلوئه ورا نیز جزء گیاهان سمی است.


پتوس 


ویژگی بارز پتوس مقاومت بالا و سازگاری آن است. بنابرین برای کسانی که در نگهداری از گیاهان مبتدی اند؛ مناسب است. پتوس دارای شاخه های رونده بوده و می توانید آن را به دیوار آویزان کنید و یا روی شلف قرار دهید تا فضای اتاق را زیبا و چشم نواز کند. پتوس به نور و آبیاری زیادی نیاز ندارد ولی نسبت به سرما حساس است و البته سمی نیز می باشد.


اسپاتی فیلوم


نام های دیگر این گیاه سوسن صلح و گل چمچه ای است. این گیاه ظاهر بسیار زیبایی دارد و گلدهی نیز دارد. اسپاتی فیلوم علاوه بر تصفیه فوق العاده هوا، رطوبت ساز نیز بوده و به جلوگیری از خشکی گلو و بینی نیز کمک می کند. این گیاه نور کم تا متوسط را تحمل می کند ولی در محیط پور نور گلدهی بیشتری دارد و در صورت خشکی خاک باید آبیاری شود. این گیاه نیز برای حیوانات خانگی سمی است.


گیاه گندمی


گیاه گندمی یا عنکبوتی بهترین گزینه برای اتاق خواب های پر نور است. همچنین به هفته ای دو تا سه مرتبه آبیاری نیاز دارد. گیاه گندمی دارای خواص درمانی نیز می باشد و موجب کاهش اضطراب و استرس می شود همچنین در بهبود آلرژی نیز تاثیر گذار است. 


زاموفیلیا


زاموفیلیا نیز جزء گیاهانی است که نگهداری آسانی دارند و با داشتن برگ های سبز و پر فضای را پر انرژی می کند. زاموفیلیا به هفته ای یک بار آبیاری نیاز دارد و در نور کم و متوسط نیز می تواند مقاومت کند. زاموفیلیا نیز دارای خاصیت سمی است. سرعت رشد این گیاه نیز کم بوده و فضای زیادی را اشغال نمی کند و از این حیث برای آپارتمان های کوچک مناسب است.


دیفن باخیا


دیفن یاخیا برگ های پهن و زیبایی دارد در زیبایی فضای اتاق خواب بسیار موثر است. نگهداری از دیفن باخیا نیز نسبتا آسان بوده و به نور متوسط تا کمی نیاز دارد. خاک آن نیز باید مرطوب باشد ولی آبیاری بیش ازحد ریشه گیاه را می پوساند. دیفن باخیا نیز گیاهی سمی است.


ساکولنت


ساکولنت ها گیاهانی کوچک و جذاب با حداقل نیاز به نگهداری اند. برای شادابی و سلامت بیشتر ساکولنت آن را جلوی پنجره اتاق خواب قرار دهید. ساکولنت ها به آبیاری کمی نیاز دارند و تا چند هفته می توانند بدون آب زندگی کنند. توجه داشته باشید که ساکولنت ها در زمستان به خواب زمستانی می روند و باید آبیاری را به شدت کاهش دهید. ساکولنت تنوع بسیار بالایی دارد و بیش از صد نوع مختلف با ظاهری منحصر به فرد دارد.


فیلودندرون برگ قلبی


فیلودندرون برگ قلبی شباهت زیادی به پتوس دارد. این گیاه نیز مقاومت بسیار بالایی دارد و با داشتن برگ هایی پهن خاصیت تصفیه کنندگی هوا داشته و برای اتاق خواب بسیار مناسب است. این گیاه با نور محدود سازگار است و به آبیاری کمی نیاز دارد و سمی است.


آگلونما


آخرین گیاهی که در این مقاله به شما معرفی می کنیم آگلونما یا گیاه همیشه سبز چینی است. این گیاه با نور بسیار کم وحتی  نورلامپ های فلوئورسنت نیز سازگار است. خاک این گیاه همیشه باید مرطوب باشد. از آن جایی که این گیاه به سرما بسیار حساس است، باید در مکانی قرار گیرد که دمای مناسبی داشته و سرد نباشد. ویژگی قابل ملاحظه آگلونما توانایی آن در از بین بردن سموم است که آن را برای نگهداری در اتاق خواب بسیار مناسب کرده است.
 

تعداد بازديد : 367
نظرات كاربران :