• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/08/08 - 17:59
كد :10295

خانه ای گرم با دکوراسیون رنگ گرم

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون موجب ایجاد صمیمیت، گرما و نشاط به محیط زندگی می شود. رنگ های گرم افسردگی، رخوت و سستی را از فضا دور می کنند. استفاده از این رنگ ها به خصوص برای مناطق سردسیر بسیار مناسب بوده زیرا به محیط گرما می بخشند. با توجه به فرارسیدن فصل سرما، در این مقاله به معرفی رنگ های گرم و کاربرد آن ها در دکوراسیون خانه پرداخته ایم.


رنگ گرم چیست؟


 رنگ های گرم بر اساس رنگ آتش در نظر گرفته شده اند. رنگ های گرم طیف های مختلف رنگ های قرمز و زرد را شامل می شوند. اگر بخواهیم جزئی تر بگوییم همه طیف های رنگ زرد، قرمز، نارنجی و قهوه ای جزء رنگ های گرم هستند. هر کدام از این رنگ ها ویژگی و کاربرد خاص خود را دارد.


رنگ قرمز


رنگ  قرمز نماد حرارت و تحرک است. این رنگ باعث افزایش گردش خون شده و در شما انرژی ایجاد می کند. استفاده از رنگ قرمز به تنهایی توصیه نمی شود و اصولا با رنگ های مکمل و یا متضاد آن استفاده می شود. استفاده بیش از حد از رنگ قرمز موجب ایجاد پرخاشگری و تنش در اهالی خانه می شود. بنابرین در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید. از رنگ های طیف قرمز می توان به شرابی، زرشکی، عنابی، جگری و حنایی اشاره کرد. از طیف های روشن تر رنگ قرمز نیز می توان به سرخابی، ارغوانی و صورتی نام برد.


رنگ زرد 


رنگ زرد تداعی گر نور خورشید بوده و یکی از رنگ های شادی آفرین است. در بین رنگ های گرم، رنگ زرد متعادل تر و آرام تر است و از این رو کاربرد بیشتری در دکوراسیون می تواند داشته باشد. استفاده از رنگ زرد موجب روشنایی فضا و بزرگ به نظر رسیدن آن می شود و در عین حال انرژی و تحرک به محیط تزریق می کند. از رنگ های طیف زرد می توان نخودی، خردلی، لیمویی و کرم را نام برد.


رنگ نارنجی


رنگ نارنجی نیز یکی از رنگ هایی است که به فضا شور و حرارت می بخشد. این رنگ تداعی گر شعله های آتش است و استفاده ازآن حس گرما به محیط می دهد. شما می توانید با فرا رسیدن فصل پاییز، هماهنگ با طبیعت از این رنگ در اکسسوری های خانه  استفاده کنید. 


رنگ قهوه ای 


رنگ قهوه ای پرکاربرد ترین و شاید محبوب ترین رنگ در بین رنگ های گرم است. این رنگ پای ثابت سبک کلاسیک است. اما در سبک های دیگر هم جای خود را باز کرده است. انتخاب مبلمان قهوه ای یک انتخاب مطمئن و بدون ریسک است زیرا معمولا با تمامی رنگ ها هماهنگ می شود و هم چنین از رنگ هایی است که کثیفی را نشان نمی دهد. رنگ های نسکافه ای، برنز، گندمی، کاکائویی و خاکی از طیف های رنگ قهوه ای هستند.


استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون


برای استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون خانه اصول و روش هایی وجود دارد. می توانید رنگ های گرم از یک طیف را با هم ترکیب کنید مانند ترکیب خردلی و لیمویی. روش دیگر اینکه می توانید با رنگ های سرد تضاد ایجاد کنید مانند ترکیب قرمز و آبی. و یا می توانید از زوج رنگ ها استفاده کنید مانند کرم و قهوه ای. همچنین می توانید رنگ های گرم را در کنار رنگ های خنثی که با تمام طیف های رنگ های گرم هماهنگ هستند، به کار ببرید. مانند طوسی و نارنجی در ادامه نحوه استفاده از رنگ های گرم در برخی فضا های خانه می پردازیم.


استفاده از رنگ گرم در فرش و کفپوش


 استفاده از رنگ های گرم در فرش و کفپوش چندان سخت نیست چراکه اکثر کفپوش های موجود در بازار با رنگ های گرم تولید شده اند. مانند پارکت های چوب طبیعی یا لمینت به رنگ طیف های رنگ قهوه ای. رنگ گرم در بافت فرش های ایرانی نیز استفاده شده است. فرش های مدرن هم در رنگ و طرح بسیار متنوع هستند و می توانید از فرش هایی با رنگ گرم یا سرد استفاده کنید. فرشی را انتخاب کنید که با رنگ کفپوش و دیوار ها هماهنگ باشد.


استفاده از رنگ گرم در مبلمان


استفاده از رنگ های گرم در مبلمان در ایجاد فضایی گرم و صمیمی در خانه بسیار کمک می کند. می توانید مبلمانی به رنگ زرشکی خریداری کرده و با فرشی به رنگ سرمه ای تضاد ایجاد کنید. هم چنین میتوانید از ترکیب رنگ های گرم مانند نارنجی یا زرد با رنگ های خنثی مانند سفید یا طوسی استفاده کرده و مبل های دو رنگ با این ترکیب رنگ خریداری کنید. پیشنهاد می کنیم رنگ مبلمان و سایر وسایل دکوری خانه را با یک طیف رنگی انتخاب کنید.


استفاده از رنگ گرم در پرده


انتخاب پرده هایی با رنگ های گرم دکوراسیون شما را کامل می کند. در انتخاب رنگ پرده به رنگ دیوار ها و مبلمان دقت داشته باشید. اگر رنگ دیوار ها سفید است بهتر است از پرده ای با رنگ های گرم تیره تر استفاده کنید. هم چنین رنگی مشابه طیف رنگی مبلمان انتخاب کنید.
رنگ های گرم تاثیرات مثبتی در روحیه افراد داشته که با شناخت و استفاده درست از آن ها، می توانید حداکثر استفاده را از انرژی نهفته در این رنگ ها ببرید. 


 

تعداد بازديد : 413
نظرات كاربران :