• شماره تماس و واتس آپ

  شماره تماس و واتس آپ

  ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۲
 • شماره تماس و واتس آپ

  شماره تماس و واتس آپ

  ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/09 - 11:54
كد :130

تفاوت سبک مدرن و معاصر در دکوراسیون داخلی

در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که نام معاصر و مدرن را در طراحی داخلی شنیده اید، بدون شک به دنبال تفاوت های این دو هستید و تمایل دارید تا تفاوت های موجود میان این دو سبک را به راحتی پیدا کرده و در مورد آن نیز اطلاعاتی داشته باشید.

این دو اصطلاح دارای ویژگی های مشابه به هم هستند اما می توانیم تفاوت هایی را میان آن ها مشاهده کنیم و حتی بعضا مشاهده شده است که این دو کلمه را به جای یکدیگر به کار می برند. سبک معاصر از آن دسته سبک هایی می باشد که به صورت مداوم در حال تغییر است و به عبارتی می توان آن را پویا دانست و به هیچ سبک خاصی نیز وابسته نمی باشد. در این میان نیز سبک مدرن، سبک طراحی ثابتی را بیان می نماید و در رابطه با زمان آن نیز می توان به زمان گذشته اشاره داشت در حالی که در سبک معاصر نیز ما در مورد زمان حال و آینده صحبت می کنیم. بسیاری از عناصری که در سبک مدرن مورد مشاهده قرار می دهید نیز ممکن است در سبک معاصر نیز رایج باشد و حتی مورد استفاده قرار گیرد.
به این ترتیب است که گاهی نام این دو بجای یکدیگر بیان می شوند و جالب است بدانید که هر دو سبک معاصر و مدرن در طراحی داخلی نیز علاقه مند به فضاهایی هستند که ساده می باشند و خطوطی صاف و هموار در آن ها قرار گرفته است.

تفاوت سبک مدرن و معاصر در دکوراسیون داخلی

تفاوت سبک مدرن و معاصر

تفاوت سبک مدرن و معاصر

شاید برای شما این سوال هم مطرح شود که کدام سبک محبوب تر می باشد اما در واقع این مورد اصلا مشخص نیست زیرا در سبک معاصر نیز از خصوصیات کلیدی سبک مدرن زیاد استفاده شده است و هردو شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند. تفاوت سبک مدرن و معاصر را می توانیم با بیان جزییات هر سبک و توضیحاتی در مورد آن ها به پایان برسانیم که عبارت از موارد ذیل می باشند.

طراحی مدرن چیست؟

طراحی مدرن را می توانیم به نوعی منعکس کننده حرکات و جنبش های هنری مدرن در فضای داخلی منازل بدانیم. هدف و نوع طراحی در سبک مدرن نیز بسیار ساده می باشند و در مورد تمامی اثاثیه و وسایلی که در محیط منزل از آن ها استفاده می نماییم نیز طراح داخلی مورد نظر تمامی جزییات غیر ضروری را حذف می کند و بر روی رنگ های خنثی و خاکی تمرکز بیشتری می گذارد. این مورد در صورتی می باشد که زمانی که طراح از سبک معاصر صحبتی می کند، ممکن است رنگ های متنوعی را خطاب کند و با تمامی رنگ ها روبرو شوید. با وجود تمام صحبت های فوق، می توانیم تمرکز طراح را بیشتر در رنگ های تکفام در اتاق هایی که سفیدکاری شده اند، قرار دهیم.

تفاوت سبک مدرن و معاصر

طراحی معاصر چیست؟

همانطور که متوجه شدید و بیان کردیم، بسیاری از مولفه هایی که در طراحی مدرن وجود دارند، در طراحی معاصر نیز پیدا می شوند اما دو سبکی که نام بردیم، هرکدام از خصوصیات و ویژگی های خاص خود برخوردار می باشند. معاصر را اگر بخواهیم از نظر لغوی بررسی کنیم، آن چیزی است که در زمان حال وجود دارد و یا این که در حال رخ دادن می باشد. در حقیقت واژه معاصر به لحظه توجه دارد و تمام آن بر اساس مدهایی اتفاق می افتند که بر اساس روز هستند و تمرکز بر آن دارند. سبک معاصر در طراحی داخلی روزانه در حال پیشرفت می باشد و تحول بسیاری را در آن شاهد هستیم.
همچنین شایان ذکر است که در سبک معاصر از رنگ های خنثی، خطوط منحنی و مینیمالیسم استفاده های زیادی شده است و این رنگ های خنثی را می توان انعطاف پذیر شمرد زیرا به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب می شوند.

مقالات مشابه : مبلمان مدرن ایرانی

 

مقایسه ویژگی های طراحی مدرن و معاصر

در هریک از سبک های فوق نیز از ویژگی های خاصی استفاده می شود که می توان آن ها را به شرح ذیل بیان نمود:

 1. استفاده کردن از عناصر کاملا طبیعی و سازگار با محیط زیست که در سبک مدرن توجه ویژه ای به آن شده است.
 2. در طراحی داخلی معاصر نیز بر روی زیبایی شناسی تمرکز زیادی شده است و از وسایل تزیینی در این سبک بهره های فراوان می برند.
 3. استفاده از رنگ های متفاوت میان این دو سبک وجود دارد که در طراحی مدرن از رنگ های خاکی استفاده بیشتری می شود و در سبک معاصر نیز از رنگ های سیاه و خاکستری و سفید استفاده می نمایند و لازم است بدانید که از رنگ های دیگر هم بهره می برند اما این رنگ ها نسبت به سایر رنگ های موجود اصالت بیشتری دارند.

تفاوت سبک مدرن و معاصر در دکوراسیون داخلی را می توانیم در موارد بالا بیان نماییم که از اهمیت زیادی برخوردار هستند و تغییر یک مورد نیز می تواند نوع سبک طراحی داخلی را به کلی تغییر دهد و مسیر را عوض نماید.
 

مبلمان مدرن راحتی

تعداد بازديد : 145
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*