• شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۲
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/02/20 - 16:00
كد :166

سبک کلاسیک چیست؟ و طراحی وسایل به سبک کلاسیک چگونه است؟

معماری و سبک کلاسیک طرح پرطرفداری ست که هر روز محبوب تر می شود چراکه شیک بودن و جذابیت طرح کلاسیک نسبت به سایر طرح ها بسیار بیشتر است.

طرفداران سبک کلاسیک به خوبی می دانند که المان های این سبک تفاوت بسیاری با المان سبک سنتی دارد و امکان استفاده توام از هر دو طرح وجود ندارد. خانه های بزرگ و ویلاها از سبک کلاسیک بسیار بهره گرفته اند و در واقع می توان این سبک را مختص اعیان  اشراف دانست. 
با این مقدمه به سراغ پاسخ به این سوال می رویم که سبک کلاسیک چیست؟ و طراحی وسایل به سبک کلاسیک چگونه است؟ در ادامه سعی شده تا اطلاعاتی را که یک صاحب خانه دوست دار شبک کلاسیک نیاز دارد تا بر اساس ان بهترین طراحی و سایل را برای دکور خانه خود به ارمغان آورد، ارائه دهیم. پس اگر از طرفداران سبک خانه کلاسیک هستید و یا به دنبال طرح شیک و امروزی برای خانه خود هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید. 

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک چیست

 

المان های ضروری در سبک کلاسیک 

با وجود انکه امروزه طرافداران سبک دکوراسیون کلاسیک بسیار زیاد هستند، اما جالب است بدانید این سبک از سال های قبل در کشور ایران رواج داشته است اما مختص پادشاهان و ثروتمندانی بوده است که توانایی مالی استفاده از المان های ضروری سبک کلاسیک را داشته اند. هنر دوره رنسانس و معماران یونان باستان بنیان گذار سبک کلاسیک بوده اند و رفته رفته این سبک تا به خانه های ویلایی امروز تکامل یافته تر شده است. 
استفاده از ستون با سرستون های طراحی شده، گچ بری های پیچیده و در معماری های امروزی پتینه مهم ترین المان هایی هستند که نشان دهنده سبک معماری کلاسیک می باشند. در رابطه با تمامی سبک های دکوراسیون امکان تغییر سبک در خانه از پیش ساخته شده وجود دارد. به گونه ای که شما می توانید بدون دستکاری فندانسیون خانه و با تغییراتی در ظاهر معماری خصوصا وسایل خانه، سبک را از مدرن یا سنتی به کلاسیک تغییر دهید. فقط کافی ست مهم ترین اجزا بکار رفته در سبک کلاسیک را بشناسید. 

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک دکوراسیون کلاسیک چیست

نقش فرش و مبلمان 

فرش ها، مبلمان و حتی پرده ها سه عنصر مهم در دکوراسیون هستند و جالب انکه هنگام خرید هر کدام از این وسایل همانند انتخاب سبک دکوراسیون، شما باید از بین طرح های سنتی، کلاسیک، مدرن و ... انتخاب کنید و طبیعتا این انتخاب باید به تناسب فضای دکوراسیون شما باشد. 
فرش ها، مبلمان و رده ها علاوه بر ست بودن باید در لوکس ترین حالت ممکن انتخاب شوند. در سبک کلاسیک بر خلاف سبک های مینیمال و مدرن جلوه وسایل خانه بسیار مهم است و توجه بسیار زیادی به ریزه کاری طرح ها و نقوش شده است. برای مثال مبلمان سبک مینیمال طرح های راحتی و ساده در رنگ های خنثی هستند در حالیکه این وسایل در دکوراسیون به سبک کلاسیک به حدی دقیق طراحی می شوند که حتی پایه های و دسته های مبلمان هم خالی از طرح و نقش نخواهند بود.  پرده های حریر و ابریشم با گلدوزی های اعیانی انتخاب اول دوست  داران سبک کلاسیک است که هنگام وارد شدن به فروشگاه فرش ها به دنبال دسته فرش های کلاسیک هستند. 

گچ بری و پتینه در سبک کلاسیک 

این همه دقت و توجه به نقش و نگاره به علت آن است که از گذشته تا کنون گچ بری ها، سر ستون ها و امروزه نقوش دیوار و سقف ها ویژگی مهم سبک دکوراسیون کلاسیک است که حتی در خانه های تاریخی نیز به چشم می خورد. طراحان دکوراسیون های کلاسیک سنگ تمام گچ بری و پتینه را در قسمت پذیرایی می گذارند. جایی که قرار است از مهمان های به بهترین نحو پذیرایی شود. 

اصول طراحی داخلی کلاسیک

اصول طراحی داخلی کلاسیک

اکسسوری در سبک کلاسیک 

علاو ه بر گچ بری های پر نقش و نگار، سبک کلاسیک را می توان بر اساس اکسسوری ها هم شناخت. استفاده از تمامی وسایل در دکوراسیون حتی اگر چندان کاربردی نباشد، نقطه عطف سبک خانه کلاسیک نسبت به سبک های دیگر است. شمعدان های لوکس، لوستر و دیوار کوب هایی از جنس برنج و نقره، گلدان هایی با متریال گران قیمت و رنگ های فیروزه ای، یشمی و نقره ای با گل های مصنوعی و بزرگ، میزهای کوچک پایه بلندی که روی پایه خود نقوش و نگاره هایی شبیه به گچ بری ها دارند و از همه مهم تر آینه ای که دارای قاب طرح دار از جنس فلز است و همچنین کمد مخصوص ظروف آنتیک مهم ترین موارد در سبک کلاسیک هستند. 

 

موارد گفته شده تنها مهم ترین وسایل سبک دکوراسیون کلاسیک هستند اما المان های دیگری هم در دکوراسیون این خانه های شیک و زیبا به کار گرفته می شود که بسته به سلیقه صاحب خانه متفاوت است. در نهایت این نکته لازم به یادآوری است که از هر سبک و سلیقه ای که پیروی می کنید بهتر است در گام اول با ویژگی های سبک آشنا شوید و بدانید هر سبک به قدری زیبایی و جذابیت دارد که به هیچ عنوان لزومی به ترکیب چند سبک نخواهید داشت. 

اصول طراحی داخلی کلاسیک

 

تعداد بازديد : 45
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*