• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   ۰۹۰۳۵۲۲۵۸۶۷
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/08 - 18:18
كد :187

آشنایی با سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی منزل

در سال های اخیر در دکوراسیون داخلی خصوصا سبک های مدرن قسمتی از فضای خانه را به سبک ساحلی طراحی می کنند. این مکان محل دکوری بسیار با ظرافت و زیبا دارد که همانطور از نام سبک ساحلی پیدا ست القا کننده حس آرامش در فضای خانه است.

هرچند تصور غلط برخی از طراحان بر آن است که باید در سبک ساحلی از وسایل و اکسسوری های زیاد استفاده شود، لازمه این سبک احساس آرامش و آسایش است. از همین رو باید در قسمتی از خانه که قرار است به سبک ساحلی طراحی شود از رنگ ها و المان های ارامش بخش مانند رنگ های آبی روشن، سبز روشن، سفید و کرم و عناصری مانند عود، چوب و .. استفاده شود. در این مقاله به عنوان آشنایی با سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی منزل بر ان شدیم تا به معرفی رنگ ها، طرح ها، نوع چیدمان و هر آن چیزی که در سبک ساحلی مهم است، پرداخته شود. پس اگر از طرفداران سبک ساحلی هستید در ادامه با ما همراه شوید.

آشنایی با سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی منزل

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی منزل

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

رنگ های سبک ساحلی

رنگ یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی ست که در هر سبک دکوراسیونی حائز اهمیت ویژه است. رنگ ها بنابر تأثیر مستقیم بر روان اعضا خانواده باید دقیق و اصولی انتخاب شوند. برای مثال همه به خوبی می دانیم استفاده از رنگ های انرژی زا و تند و تیز برای اتاق خواب مناسب نیست و بهتر است از رنگ های ملایم از طیف روشن استفاده شود. اما اطلاعات عموم صاحب خانه ها در رابطه با رنگ مناسب برای سبک ساحلی چندان بالا نیست. از همین رو توصیه می شود از رنگ های روشن با تم رنگی آبی، صورتی سفید و سبز که جزء رنگ های آرامش بخش از دیدگاه روان شناسی هستند استفاده شود. همچنین تک رنگ در چنین فضایی مناسب نیست چراکه باعث کنتراست بالا می شود و بهتر است ترکیبی از رنگ های هماهنگ و هم خوان انتخاب شوند و از آنجایی که لازم است چندین رنگ در کنار یکدیگر ست شوند، قطعا لازم است از رنگ ها با پایه خنثی نیز کمک گرفته شود. مورد مهم دیگر در رابطه با انتخاب رنگ به تعادل رساندن محیط به لحاظ ترکیب رنگی گرم و سرد است. رنگ های طیف قرمز و نارنجی از جمله رنگ های گرم و رنگ های طیف آبی از جمله رنگ های سردی هستند که در صورت قرار گرفتن در کنار یکدیگر می توان ادعا داشت ترکیب رنگی مناسبی را فراهم آورده ایم.

دکوراسیون ساحلی خانه

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

اکسسوری های سبک ساحلی 

انتخاب اکسسوری در سبک ساحلی کار چندان دشواری نیست. چراکه می توانیم چشمانمان را ببنیدم و خود را در فضای ساحل تصور کنیم. مرجان ها، صدف ها، شن های ساحلی و .... همگی از جمله زیبایی های ساحل هستند که می توانند در غالب اکسسوری به سبک دکور ساحلی افزوده شوند. هرچند کلیات سبک دکوراسیون برای همگان یکسان است اما شما می توانید در جرئیات از هرآنچه به شما آرامش می دهد کمک بگیرید. برای مثال ممکن است حضور کتاب در فضا به شما آرامش دهد پس می توانید از کتاب های ژورنالی مناسب برای روی میز کمک بگیرید.

اکسسوری های سبک ساحلی 

میزان نور سبک ساحلی 

قطعا سبک ساحلی باید از نور کافی برخوردار باشد. بهتر است این نور به صورت طبیعی تأمین شود، پس چیدمان سبک ساحلی را به کنار پنجره یا هر مکانی از خانه که نور بیشتری دریافت می کند، انتقال دهید اما اگر چنین فضایی برای شما در دسترس نیست، بهترین گزینه استفاده از نورهای مصنوعی ست. آباژورها، لوسترها و ... این نور را تأمین خواهند کرد اما دقت داشته باشید حتی در انتخاب نور هم باید به تعادل رنگ سرد و گرم دقت شود تا بدین ترتیب میزان آرامش بخشی فضا ارتقا یابد. 

میزان نور سبک ساحلی 

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

معرفی سبک دکوراسیون ساحلی

سبک دکوراسیون داخلی ساحلی

استفاده از چوب در سبک ساحلی

آن چیزی که در ساحل به ما آرامش می دهد طبیعی ست که روبروی خود می بینیم. پس بهتر است هنگامی که همان سبک را در خانه اجرا می کنیم از اجزاء طبیعت مانند چوب بهره بگیریم. میز و صندلی های چوبی پایه اصلی سبک ساحلی هستند حال انکه به تناسب فضا می توان محصولات چوبی مختلفی مانند گلدان، صندلی چرنوبیل، شومینه و ... را به فضا اضافه کرد.

نکته آخر در رابطه با سبک ساحلی ان حس و حالی ست که هنگام راه رفتن بر روی شن های ساحلی به ما القا می شود. این لحظه را در ذهن خود تداعی کنید تا متوجه شوید باف خاص شن های ساحلی چه تأثیر مهمی بر روان ما می گذارند. از همین رو بازی با بافت های مختلف تیر خلاصی ست بر تکمیل سبک ساحلی. سعی کنید از طرح هایی کمک بگیرید که بافت خاصی را در ذهن ایجاد کند. مانند تصاویر سه بعدی از امواج دریا. همچنین استفاده از کوسن های گره ای، فرش های شنل با نخ خواب بلند و ... همگی از جمله مواردی هستند که به علت بافت خاص ذهن را به بازی گرفته و حس خوشایندی در ما ایجاد می کنند. 

استفاده از چوب در سبک ساحلی

سبک دکوراسیون داخلی ساحلی

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی خانه

 

تعداد بازديد : 177
نظرات كاربران :