• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

  ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

  از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
 • شماره تماس و واتس آپ

  شماره تماس و واتس آپ

  ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/15 - 18:44
كد :189

انتخاب ابعاد درست میز ناهار خوری

امروزه این میز ناهارخوری یکی از ارکان جدایی ناپذیری است که در تمامی خانه ها با هر سبک معماری به چشم می خورد. آنچه اهمیت دارد انتخاب ابعاد درست میز ناهار خوری از بین تنوع بسیار زیادی است که در بازار وجود دارد.

در انتخاب میز ناهار خوری نه تنها تنوع در ابعاد بلکه تنوع در متریال، شکل و حتی رنگ محصولات نیز توجه مخاطبین را جلب کرده است؛ انتخاب ابعاد درست میز ناهار خوری به دلیل اهمیتی که در دکوراسیون دارد مورد توجه واقع شده است. برای مثال ابعاد میز ناهار خوری در خانه های آپارتمانی با متراژ پایین متفاوت از ابعاد میز ناهارخوری است که برای خانه های ویلایی و متراژ های بالا انتخاب می شود. صاحب خانه می تواند با انتخاب درست یک میز ناهارخوری را در فضای آشپزخانه یا قسمت ناهار خوری خانه قرار دهد، فقط کافی ست به عوامل مهمی که در تعیین سایز میز ناهار خوری تاثیر دارند دقت کند. در این مقاله با ما همراه شوید تا با صحبت در رابطه با ابعاد استاندارد انواع مختلف میز ناهار خوری چوبی به انتخابی بهینه دست پیدا کنید.

انتخاب ابعاد درست میز ناهار خوری

ابعاد استاندارد میز ناهار خوری گرد

میز ناهار خوری گرد به چندین دلیل مورد توجه واقع شده است. اول آن که گرد بودن میز ناهار خوری به دلیل ویژگی های بصری که ایجاد می کند فضای خانه را آرام تر نشان می دهد، نکته دیگر آن است که میز ناهار خوری گرد نسبت به میز های ناهار خوری مستطیل و مربع با همان ظرفیت فضای بیشتری را اشغال می کنند. از همین رو عموماً این میز برای خانه های بزرگ و ویلایی انتخاب می شود. جالب است بدانید بر اساس زیبایی های معرفی شده از سوی طراحان دکوراسیون میز های ناهارخوری گرد قابلیت ست شدن بیشتری با انواع مختلفی از اکسسوری ها دارند اگر فضای خانه شما کوچک است اما ترجیح می دهید از میزهای ناهارخوری گرد استفاده کنید به سمت میز هایی بروید که صندلی آن ها کاملاً زیر میز قرار می گیرد؛ بدین ترتیب می توانید از فضا استفاده بیشتری کنید. طراحی میز های ناهار خوری آنقدر متنوع است که قطعاً چنین نمونه هایی را پیدا خواهید کرد. میزهای ناهار خوری گرد در ابعاد مختلف بهترین انتخاب خانه هایی هستند که به سبک مدرن چیدمان شده‌ اند.

 • قطر میز ناهار خوری گرد برای 2 نفر       90 سانتی متر
 • قطر میز ناهار خوری گرد برای 4 نفر        100 سانتی متر
 • قطر میز ناهار خوری گرد برای 6 نفر        120 سانتی متر
 • قطر میز ناهار خوری گرد برای 8 نفره      142 سانتی متر
 

ابعاد استاندارد میز ناهار خوری مربع

میز ناهار خوری مربعی در واقع انتخاب های جسورانه هستند که صاحب خانه های طرفدار سبک های جدید انتخاب می کنند. این میز ها فضا های گرم و دوستانه تری را ایجاد می کند. اما باید بدانید در میز ناهار خوری مربع بیشتر از ۴ نفر عملاً فضای وسط میز بلا استفاده خواهد ماند از همین رو این میزها خصوصاً در ابعاد بزرگ برای خانه های ویلایی انتخاب می شود در حالی که میزهای مستطیل شکل بیشترین کاربرد را از فضا دارند.

 • ابعاد میز ناهار خوری مربع 2 نفره       75 * 75 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مربع 4 نفره      96 * 96 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مربع 6 نفره      150 * 150 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مربع 8 نفره     180 * 180 سانتی متر

ابعاد استاندارد میز ناهار خوری مستطیل

عمده میز های ناهار خوری به شکل مستطیل هستند چرا که این مدل نسبت به سایر مدل های میز ناهار خوری بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و دلیل این استقبال آن است که میز های ناهار خوری مستطیلی و یا بیضی نهایت استفاده را از فضای خانه می کنند و در واقع فضای کمتری را اشغال می کند. در رابطه با میز های مستطیل این نکته را هم بدانیم که حتی جابجا کردن طول و عرض میز می تواند فضای خانه را تغییر دهد و از گزینه مناسبی برای افرادی است که تنوع در دکوراسیون را می پسندند. معمولاً برای خانه هایی که متراژ کمی دارند میز ناهار خوری مستطیلی انتخاب شده و در قسمتی از خانه که عرض کم و طول بیشتری دارد و یا حتی در کنار کانتر آشپزخانه قرار می گیرد.

 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیل 2 نفره       110 * 75 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیل 4 نفره       150 * 75 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 6 نفره     90 * 150 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 8 نفره     90 * 180 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 10 نفره   120 * 243 سانتی متر
 • ابعاد میز ناهار خوری مستطیلی 12 نفره   120 * 335 سانتی متر
 

ارتفاع استاندار میز ناهار خوری

با وجود انواع مختلفی از میزهای ناهارخوری موجود آنچه در رابطه با تمامی میز ها اهمیت است رعایت ابعاد استاندارد است که نه تنها به لحاظ زیبایی در دکوراسیون با فضا تناسب داشته باشد بلکه بتواند سلامت افراد را حفظ کند. ارتفاع استاندارد میز های ناهار خوری کاملاً یکسان و مشخص است این ارتفاع به گونه ای انتخاب شده است که هنگام نشستن پشت میز تا ها به راحتی جابجا شوند و حتی فرد بتواند زانو های خود را روی یکدیگر انداخته و در عین حال هنگام غذا خوردن ارتفاع بشقاب با صورت حفظ شود. ارتفاع استاندارد میز ناهار خوری بین ۷۱ تا ۷۶ سانتی متر است. این در حالی است که ارتفاع بار ها می توانند از ۱۰4 تا ۱۱۹ سانتی متر متغیر باشد. همچنین ارتفاع کانتر بین ۸۶ تا ۱۰۲ سانتی متر است. از همین رو جالب است بدانید تمام این ارتفاع ها، ارتفاع های استانداردی هستند اما لازم است هنگام استفاده از آن ها از صندلی مناسب نیز استفاده شود. برای مثال می دانیم ارتفاع صندلی کانتر از ارتفاع استاندارد صندلی میز ناهارخوری بیشتر است چراکه ارتفاع استاندارد صندلی های یک میز ناهار خوری که بین ۷۱ تا ۷۶ سانتی متر ارتفاع دارد چیزی حدود ۴۶ تا ۵۸ سانتی متر است. 
میز و صندلی تک میز ناهار خوری در فضای خانه در طول روز بارها مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که ممکن است یک فرد عادی به طور میانگین در طول هفته فقط یکبار از صندلی های بار که عمدتا در کافه ها نصب می شوند استفاده کند؛ پس استاندارد بودن میز و صندلی ناهار خوری بسیار مهم است.

تعداد بازديد : 344
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
محمدی
|
1401/06/25 - 13:14
0
0
عالی بود . موفق باشید
پاسخ ها
ادمین
|
1401/08/08 - 13:19
بادرود و احترام 

سپاس از همراهی شما . 
نظرات كاربران :