• شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۲
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/28 - 12:38
كد :191

صندلی راک را کجای خانه بگذاریم؟

استفاده از صندلی راک در تمام دکوراسیون های لوکس چه در منازل و چه در محل کار بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

انواع مختلفی از صندلی راک به بازار عرضه می شود که هر سبک به تناسب دکوراسیون می تواند صندلی مناسب خانه خود را انتخاب کند. برای مثال صندلی راک انتخاب شده برای دکوراسیون های مدرن در رنگ های خنثی و طرح های ساده است که در عین حال پایه هایی با اشکال هندسی خاصی دارند. همچنین برای دکوراسیون های کلاسیک صندلی های راک از جنس چرم در رنگ های کرم، شیری و یا قهوه ای بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد که بازار عرضه صندلی های راک توانسته است تمام سلایق را پوشش دهد. حال آنکه در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد، جایگاه صندلی راک در فضا های مختلف خانه می باشد.

صندلی راک در چیدمان نشیمن:

استفاده از صندلی راک در فضا های مختلف خانه موضوعیت دارد. یکی از بهترین مکان ها نشیمن است. معمولاً قسمتی از نشیمن را برای چیدمان صندلی راک اختصاص می ‌دهند که قرار است ایجاد فضایی راحت و آرامش بخش باشد. با وجود طرح های مختلف صندلی راک کاربرد همه آن ها یکسان است و صاحب خانه باید بر اساس دکوراسیون فضایی که در دست دارد صندلی مناسب را انتخاب کند. صندلی راک به عنوان یک صندلی و مبل راحتی فضای خانه را لوکس نشان می دهد و به علت آنکه به صورت تکی در قسمتی از خانه قرار داده می شود، نیاز به فضای زیاد ندارد و برای تمامی نشیمن ها قابل استفاده خواهد بود. کافی ست قسمتی از نشیمن را برای صندلی راک انتخاب کنید که از نور کافی برخوردار بوده و به علت دنج بودن آرامش را منتقل کند.

صندلی راک در چیدمان اتاق خواب:

اتاق خواب دیگر فضایی است که به خوبی پذیرای صندلی راک در چیدمان خود شده است. قسمتی از اتاق خواب را تصور کنید که یک صندلی راک مناسب با طراحی داخلی اتاق خواب در کنار یک چراغ مطالعه یا آباژور یک میز کوچک و کتابخانه ای پر از کتاب های مورد علاقه تان قرار گرفته است. قطعاً این قسمت از اتاق خواب به خوبی خواهد توانست ساعت آرامش بخش و مطلوبی را برای شما فراهم آورد. به یاد داشته باشید که حتی اگر اتاق خواب شما بسیار بزرگ باشد، لزومی ندارد با وسایل متعدد آن را پر کنید. انتخاب یک مبل راک مناسب در کنار پاف، آباژور، کتابخانه و تخت خواب چیدمان اتاق خواب را کامل خواهد کرد. در انتخاب صندلی راک اتاق خواب از رنگ های تند و پر انرژی استفاده نکنید و صندلی را در جای مناسب از لحاظ نور قرار دهید.

صندلی راک در چیدمان تراس:

بسیاری از خانه های آپارتمانی تراس کوچکی دارند اما اگر تراس خانه شما به اندازه کافی بزرگ است می توانید یک صندلی راک چوبی را در چیدمان تراس به کار ببندید تا بتوانید در طول روز از نور طبیعی خورشید و در طول شب از آرامش مطلق استفاده کنید. نکته مهم در انتخاب صندلی راک مناسب تراس، جنس آن است احتمال آنکه صندلی های تراس و یا حیاط به علت قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید و یا بارش باران دچار خرابی شوند، البته اگر از جنس مناسب انتخاب نشوند بسیار زیاد است. پس باید صندلی راک مناسب در چیدمان تراس از مقاومت کافی برخوردار باشد از این رو توصیه می شود صندلی های راک از جنس بامبو را در چیدمان تراس استفاده کنید.

صندلی راک در چیدمان اتاق کار:

ممکن است تا کنون در دفاتر کار خصوصاً دفاتر روانشناسان و یا تراپیست ها صندلی های راک را دیده باشید استفاده از این صندلی ها در اتاق کار علاوه بر زیبایی و شیک به نظر رسیدن دکوراسیون به لحاظ القا و آرامشی که ایجاد می کند بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. یک صندلی راک که روبروی پنجره قرار داده می شود و به لحاظ زیبایی تکمیل کننده دکوراسیون اتاق کار است، بسیار جذاب و البته کاربردی خواهد بود. در انتخاب متریال صندلی راک مورد استفاده در چیدمان اتاق کار هیچ محدودیتی وجود ندارد و تنها کافی ست متریالی انتخاب شود که حس مثبتی به فرد می دهد.

صندلی راک جدید در کنار پنجره:

صندلی راک را در کنار پنجره قرار می دهند چرا که قرار است نشستن بر روی این صندلی حس آرامش به ما القا کند و ما را از تنش هایی که در طول روز با آن ها مواجه بودیم دور کند. به همین خاطر نور طبیعی پشت پنجره بسیار کمک کننده خواهد بود. فاصله مناسب صندلی از سیستم گرمایشی و سرمایشی قرار گرفتن در گوشه دنجی به دور از سایر وسایل و از همه مهم تر دکوراسیون مناسب اطراف فضایی که قرار است صندلی راک در آن قرار بگیرد از جمله مواردی است که به کارکرد بهتر صندلی راک کمک می کند. با وجود آنکه بهترین قسمت در هر فضایی از خانه نزدیک به پنجره است در انتخاب رنگ و طرح و سایر المان های زیبایی دست صاحب خانه باز است تا صندلی راک را به تناسب دکوراسیون خانه خود انتخاب کند.


 

تعداد بازديد : 16
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*