• شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۲
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/29 - 20:04
كد :192

فریم تخت خواب، کدوم مدل به اتاقتون میاد؟

استفاده یا عدم استفاده از فریم تخت یک انتخاب شخصی است که اگر شخص استفاده از فریم تخت را انتخاب کند، دسته او برای انتخاب انواع مختلفی از فریم های تخت که به تناسب فضا کاربردی تر باشد، باز خواهد بود. در عین حال که برخی معتقد هستند فریم تخت فایده ای ندارد عده ای دیگر شدیدا توصیه می کنند از فریم تخت استفاده شود. در این نوشتار سعی شده اطلاعات مفیدی در رابطه با فریم تخت در اختیار گذاشته شود پس برای اطلاع بیشتر و آشنایی با فریم تخت خواب ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

 

فریم تخت خواب چیست؟

فریم تخت یک قالب فلزی است که در میانه تخت قرار گرفته و تشک روی آن خواهد بود. این فریم تخت ها به جهت سبک بودن به راحتی جابجا می شوند و به لحاظ فلزی بودن جنس سخت و مقاومی دارند هرچند جایگزین های مختلفی برای فریم تخت آمده است اما برای آنکه که بتوانید طولانی مدت از یک تشک استفاده کنید، استفاده از فریم تخت ها بهترین ابزار است.

آیا داشتن چارچوب تخت تفاوتی ایجاد می کند؟

داشتن چارچوب تخت الزامی نیست اما وجود‌ آن راحتی و زیبایی بیشتری را به همراه دارد. هنگام انتخاب فریم تختُ با توجه به سبک دکوراسیون از بین چارچوب های مختلف آنکه مناسب خانه خودتان هست را انتخاب کنید.

فریم تخت خواب چه فایده ای دارد؟

از مهم ترین فواید فریم تخت باید به پشتیبانی اشاره کرد که در قاب یک تخت به واسطه فریم تخت ایجاد می شود. اگر بدون فریم تخت از تشک استفاده کنیم بی شک تشک بر روی زمین سر خورده و البته به علت عدم جریان هوا در زیر تشک عمر مفید تشک کم خواهد شد. در حالی که قرار دادن فریم تخت یک فضای مناسبی برای جریان هوا ایجاد کرده که از نفوذ و رشد حشرات باکتری ها و قارچ ها نیز جلوگیری می کند. ناگفته نماند که فضای زیر فریم تخت ها حتی به عنوان یک فضای مرده در خانه برای قرار گرفتن وسایلی که نیاز چندانی به آنها نیست مناسب خواهد بود. البته که می توان فریم تخت ها را با ارتفاع بلند انتخاب کرد و و با ایجاد کشو در تخت از فضای زیر فریم تخمین استفاده کرد.
تاثیری که مراقبت صحیح از تشک برای طول عمر طولانی آن دارد به حدی است که حتی شرکت های سازنده تشک ها نیز توصیه می کنند به هیچ عنوان بدون فریم تخت از تشک ها استفاده نشود. حتی بسیاری از این شرکت ها هشدار داده اند اگر تشک را به صورت مستقیم بر روی زمین قرار دهید تمام گارانتی های مربوط به آن باطل می شود.
فریم تخت ها، تخت را از زمین جدا می کنند چرا که تحقیقات نشان می دهد خوابیدن بر روی زمین و تماس مستقیم بدن با زمین می تواند اثرات منفی روی ستون فقرات داشته باشد. حال آنکه اندک فاصله به واسطه استفاده از فریم تخت ها فرد را در خنثی ترین حالت ممکن قرار می دهد که برای سلامتی ستون فقرات گردن و کمر مناسب است. ناگفته نماند منتقدان استفاده از فریم تخت ها معتقدند فریم تخت فلزی فرد را در معرض آلودگی الکتریکی و میدان های مغناطیسی قرار می دهد که در نهایت برای سلامت فرد مضر است، اما این ادعا تاکنون به اثبات نرسیده است. این گروه نکات بسیار دیگری ارائه می دهند مانند آن که فریم تخت های فلزی می توانند حامل مواد سمی باشند، ممکن است فرد نسبت به رنگ ها و موادی که بر روی فلز فریم تخت قرار می گیرد حساسیت یا آلرژی داشته باشد و غیره که هیچ کدام از این ادعا ها اثبات نشده است.

چگونه فریم تخت خواب را انتخاب کنیم ؟

1.    اندازه تشک خود را بشناسید
برای آنکه فریم تخت مناسب تخت خواب خود را انتخاب کنید، ابتدا باید اندازه تشک خود را بشناسید چرا که تخت در واقع نگهدارنده تشک است و نباید کوچک تر و بزرگ تر از آن باشد. فریم تخت ها به تناسب ابعاد استاندارد تشک ها ساخته می شود، پس با اطلاع از اندازه تشک تخت خواب خود می ‌توانید فریم تختی در ابعاد مناسب خریداری کنید.
2.    فضای خود را در نظر بگیرید
در کنار اهمیتی که اندازه تشک دارد، فضای اتاق نیز برای انتخاب فریم تخت باید مد نظر قرار بگیرد. برای مثال به هیچ عنوان تخت های بزرگ را برای اتاق ها و فضا های کوچک انتخاب نکنید. این ناهماهنگی و عدم توازن به مرور زمان موجب آزردگی خاطر خواهد شد و تبعات منفی خواهد داشت.
3.     سبک خود را پیدا کنید
به دلیل آنکه فریم های مختلفی برای تخت وجود دارد لازم است قبل از خرید، انواع فریم تخت ها را بشناسید و سبک مناسب خود را انتخاب کنید. بعضی از فریم تخت ها جک دار هستند، برخی ساده هستند، برخی مناسب تخت خواب های تاشو هستند و در کل تنوع محصولات نیاز به شناخت سبک را الزامی کرده است.
4.    ارتفاع تشک را در نظر بگیرید
بسته به آنکه تخت شما چه ارتفاعی داشته باشد و همچنین ارتفاع تشک زیاد باشد یا کم، نوع فریم تخت متفاوت خواهد بود از مورد دیگر در انتخاب فریم تخت خواب آگاهی از ارتفاع تخت و تشک است.
 

تعداد بازديد : 16
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*