• شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۲
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/08/26 - 12:13
كد :203

سبک بوهو در دکوراسیون چیست؟ (رنگ بندی و اصول سبک بوهمیان)

سبک بوهو در دکوراسیون داخلی از ترکیب نمادهای فرهنگ ها و آیین های مختلف گوشه و کنار دنیا بوجود آمده است. شاید در نگاه اول سبک بوهو که با نام بوهومیان نیز شناخته می شود به نظر یک دکوراسیون بدون نظم به چشم آید اما واقعیت این است که تنوع رنگ و طرح و ... در سبک بوهو بسیار زیاد است و سختگیری های کمتری در ست و هماهنگ بودن رنگ و طرح نسبت به سایر سبک ها دارد.

سبک بوهو در دکوراسیون چیست

سبک بوهو در دکوراسیون

سبک بوهو در دکوراسیون چیست؟

طرفداران سبک بوهو سعی می کنند نماد های فرهنگی کشور های مختلف را در خانه خود گرد هم آورده و بدون توجه به رنگ بندی مشخصی، هر رنگی که باب سلیقه شان است را در هر کجای خانه استفاده کنند. این سبک نیازمند خلاقیت بسیار بالا می باشد از همین رو طرفداران کم تری نسبت به سایر سبک ها دارد اما نا گفته نماند مهم ترین اصل در بین صاحب خانه هایی که تمایل دارند دکوراسیون خانه خود را به سبک بوهو طراحی کنند، کسب آگاهی در زمینه رنگ بندی و اصول سبک بوهومیان است چراکه این سبک کم تر دیده شده نیاز به آن دارد تا با اطلاع داشتن از اصول و ... به خوبی چیدمان شود. هر چند به این نکته اشاره شد که حساسیت چندانی بابت نظم و ترتیب رنگ ها در سبک بوهو وجود ندارد اما لازم به ذکر است که هر سبکی قواعد و اصول مخصوص به خود را دارد و لازم است صاحب خانه از این اصول پیروی کند.

رنگ بندی دکوراسیون بوهمیان

سبک بوهو در دکوراسیون داخلی به واسطه اصول رنگ بندی از سایر سبک های دکوراسیون جدا شده است و حالب است بدانیم در سبک بوهو بر خلاف سبک مدرن استفاده از رنگ های خنثی و رنگ های سیر و نیم سیر در کنار یکدیگر معنایی ندارد. سرزندگی و اصالت در چنین فضایی موجب شده تا از رنگ های اصلی نهایت استفاده برده شود. 

سبک بوهو در اتاق خواب

نورپردازی در دکوراسیون بوهمین

استفاده از نور طبیعی و چیدمان مبلمان به گونه ای که در طول روز فضای مبلمان از نور طبیعی و کافی برخوردار باشند از مهم ترین ویژگی هایی است که در رابطه با نورپرداری در دکوراسیون بوهو دیده می شود. بر خلاف سبک های کلاسیک و مدرن که لوستر ها، دیوار کوب ها و سایر نورپرداری های مصنوعی جهت تزئین دکوراسیون به کار گرفته می شود، در این سبک آزاد به هیچ عنوان مانوری بر ایجاد نور مصنوعی وجود ندارد و تا حد امکان از وسایل طبیعتی استفاده می شود. لوستر ها و آباژور های کوچک چوبی انتخاب صاحب خانه هایی ست که به سبک بوهو در دکوراسیون علاقه مند هستند. 

سبک بوهو چیست

وسایل تزئینی و اکسسوری دکوراسیون بوهو

از آنجایی که در سبک بوهو از هر کشور و فرهنگی یک تکه برای تزئین گرفته شده است، طبیعی خواهد بود که مهم ترین المان هر فرهنگی را در دکوراسیون به سبک بوهو ببینیم. از همین رو وسایل تزئینی و اکسسوری های دکوراسیون بوهو همگی سرزنده، شاد و خوش رنگ و لعاب هستند. از وسایل تزئینی و جدایی نا پذیر این سبک می توان به شال روی مبل با طرح ها و پارچه های خاص برای مثال پارچه های هندی، گلدان هایی با برگ های پهن که در مکرومه بافی هایی آویز دار از سقف و یا دیوار آویزان شده اند، حصیر هایی بزرگ کوبیده شده بر دیوار، تابلو هایی که با تصویر خدایان و یا نماد قدرت سایر کشور ها طراحی شده اند و سایر وسایل مانند گلیم و جاجیم و ... اشاره کرد. 

 

فرش در دکوراسیون سبک بوهو

فرش های ماشینی در سبک بوهو جایی ندارند در عوض فرش های دستبافت و بیشتر از فرش های دستبافت گلیم فرش ها، جاجیم و ... مورد استقبال چنین سبک هایی قرار گرفته اند. اهمیت رنگ بندی فرش ها در دکوراسیون بوهو موجب شده تا رنگ های روشن به عنوان رنگ زمینه و طرح های شلوغ و طراحی هایی که سرشار از نشاط و سرزندگی هستند برای پهن شدن در کف چنین سبک چیدمان آزادی انتخاب شوند.

تعداد بازديد : 83
نظرات كاربران :