• شماره تماس و واتس آپ

  شماره تماس و واتس آپ

  ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۲
 • شماره تماس و واتس آپ

  شماره تماس و واتس آپ

  ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/09/02 - 22:42
كد :205

سرویس خواب چه رنگی بخرم

اگر در رابطه با انتخاب رنگ سرویس خواب که بی شک به لحاظ رنگ مهم ترین آیتم اتاق خواب است، سردرگم هستید مطالعه این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد چراکه در این مقاله به طور علمی و تخصصی به صحبت پیرامون انتخاب رنگ مناسب سرویس خواب پرداخته شده است. مطالعه ادامه مقاله سوالات ذهنی ما از قبیل سرویس خواب چه رنگی بخرم؟ در انتخاب رنگ سرویس خواب چه چیزی مهم است؟ پاسخ می دهد.

سرویس خواب چه رنگی بخرم    سرویس خواب رنگی

رابطه رنگ سرویس خواب و کیفیت خواب

بهتر است قبل از ورود به این بحث با دسته بندی رنگ ها آشنا شویم. رنگ ها را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

 • رنگ‌های گرم که طیف رنگ های پر انرژی را شامل می شوند از جمله زرد، قرمرز، بنفش، نارنجی و ... 
 • رنگ‌های سرد که طیف رنگ های ملایم تر را نسبت به دسته قبل شامل می شوند از جمله سبز، آبی و حالت ملایم رنگ های گرم مانند لیمویی، گلبهی و ... .
 • در نهایت دسته آخر رنگ‌های خنثی هستند که رنگ های سفید، سیاه، کرم، طوسی، خاکستری، فیلی و .... را شامل می شوند.

جدیدترین رنگ چوب سرویس خواب

 انتخاب رنگ سرویس خواب

حتما تا کنون به این نکته پی برده اید که رنگ ها با بازی روح و روان می توانند احساسات ما رو دگرگون کنند. برای مثال برخی رنگ ها را آرامش بخش و برخی دیگر را تند و هیجان آور می دانیم. با استفاده از همین نکته می توان رنگ سرویس خواب را انتخاب نمود. از آنجاییکه لازم است قبل از خواب فرد احساس آرامش و راحتی مطلق داشته باشد استفاده از رنگ های ملایم و آرامش بخش توصیه می شود در عین حال به هیچ عنوان نباید در رنگ سرویس خواب به سراغ رنگ های تند باشیم.
نکته دیگر در مورد رنگ سرویس خواب این است که رنگ ها معانی خاصی دارند. عموما رنگ های سفید و کرم برای کودکان و نوجوانان استفاده می شود چراکه این رنگ سرشار از سرزندگی ست. طیف رنگی سبز و آبی برای اتاق خواب بزرگسالان مناسب است چراکه آرامش بخش بوده و به خوبی می تواند خستگی و استرس طول روز را تسکین دهد. اما در انتخاب رنگ سرویس خواب جهیزیه با وسواس و حساسیت خاص عمدتا از طیف رنگی کرم و سفید انتخاب می شود. هرچند توصیه می شود از رنگ سفید به عنوان رنگ سرویس خواب استفاده نشود.
رنگ های خنثی انتخاب اول و آخر صاحب خانه هایی هستند که سبک دکوراسیون خود را بر پایه سبک مدرن بنا نهاده اند. ناگفته نماند زیبایی در سرویس خواب زمانی ایجاد می شود که از رنگ های مکمل به جای رنگ های یکسان استفاده شود. چراکه رنگ های یکسان در دراز مدت کسالت آور بوده و قرار گرفتن رنگ های مکمل به صورت سیر و نیم سیر جذابیت دکوراسیون را به همراه دارد.
رنگ های گرم و تند فشار خون را بالا برده و حتی می توانند موجب بی خوابی شوند. پس نه تنها به عنوان رنگی که قبل از خواب بر ذهن تأثیر می گذارد بلکه به علت انرژی بالایی که دارد مناسب آن نیست تا لافاصله پس از بیدار شدن در ذهن بصری تأثیر بگذارد. گاها دیده می شود رنگ های تند مانند قرمز، بنفش و ... که در کاراکترهای کارتونی استفاده شده اند، در سرویس خواب کودکان انتخاب می شوند که این انتخاب به هیچ عنوان صحیح نمی باشد.   

 انتخاب رنگ سرویس خواب

قیمت سرویس خواب رنگی

 

توجه به رنگ سرویس خواب پس از بیداری

به همان اندازه که به القا و حس آرامش رنگ اتاق خواب قبل از خواب اشاره شده است، لازم است به مثبت بودن رنگ سرویس خواب به هنگام بیداری هم توجه شود. از همین رو رنگ سیاه و سایر رنگ های تیره گزینه مناسبی برای سرویس خواب نیستند.
گزینه مناسب دیگر به عنوان رنگ سرویس خواب، رنگ های بژ است. هرچند ممکن است در نگاه اول طراحی اتاق خواب به کمک رنگ بژ خسته کننده به نظر برسد اما این رنگ مخصوص طرافداران سبک مدرن است که با استفاده از سایر المان های سبک مدرن زیبایی اتاق را چند برابر کنند. 

تنوع و رنگ بندی در سرویس خواب

به هیچ عنوان تمام سرویس خواب را از یک رنگ انتخاب نکنید. برای این امر مهم می توانید علاوه بر رنگ های سیر و نیم سیر که در بالا مورد بحث قرار گرفت، دقت داشته باشید که رنگ بلاشت ها، کوسن ها، رو تختی و حتی شال تخت را متنوع و متفاوت انتخاب کنید. 
به عنوان نکته آخر لازم است بدانیم، تنوع رنگ سرویس خواب تنها به پارچه ها و ملحفه ها محدود نمی شود، بلکه رنگ بندی در چوب در کنار تنوعی که طراحی تخت خواب و سایر اجزا سرویس خواب دارد، امکان داشتن دکوراسیونی متفاوت را مطابق با سبک سلیقه صاحب خانه فراهم آورده است. کافی ست با اصول زیبایی شناسی و طراحی دکوراسیون آشنا باشیم تا با انتخاب رنگ ها و طرح های درست و اصولی اتاق زیبا، شیک و مدرن داشته باشیم.

سرویس خواب چه رنگی بخرم
 

تعداد بازديد : 63
نظرات كاربران :