• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/10/09 - 19:43
كد :215

ترفندهایی برای استفاده از گلیم در دکوراسیون خانه

گلیم نوعی کف پوش است که در بسیاری از فضا های خانه جای فرش های ماشینی را گرفته است. گلیم، جاجیم، فرش های فانتزی از جمله فرش شگی و ... توانسته است زیبایی فوق العاده ای به فضا ببشخند.

ترفندهایی برای استفاده از گلیم در دکوراسیون خانه

گلیم به علت قیمت ارزان، کیفیت، دوام و ماندگاری، مقاومت در برابر شست و شو، مقاومت در برابر نفوذ آلودگی و خصوصا مقاومت در برابر نفوذ انواع مایعات بهترین کف پوش برای جلوی درب ورودی، آشپزخانه ها، راهرو و سایر فضاهایی هستند که به علت قرار گرفتن در معرض رفت و آمد و آلودگی نیساز به شست و شو دارند. همچنین تنوع رنگ، طرح و اندازه در گلیم فرش ها به حدی ست که به راحتی می توان گلیم فرش مناسب با سبک دکوراسیون را تهیه نمود از این رو اگر ترفندهای مناسب در زمینه استفاده از گلیم در دکوراسیون خانه را بدانیم، به راحتی می توان از گلیم فرش ها در دکوراسیون منزل استفاده کرد. در این مقاله به تعداد قابل توجهی از ترفندهایی برای استفاده از گلیم در دکوراسیون خانه اشاره شده است که امکان استفاده از این ترفندها در هر سبک دکوراسیونی وجود دارد به علاوه آنکه این ترفندها راهکاری جهت گرفتن ایده برای زیباتر شدن دکوراسیون هستند.

گلیم در دکوراسیون خانه

گلیم در دکوراسیون منزل

گلیم اگر به درستی در فضای خانه استفاده شود، یکی از بهترین محصولاتی ست که زیبایی دکوراسیون را تکمیل کرده و جنبه شیک بودن به فضا می دهد. استفاده از یک تکه گلیم فرش به عنوان دیوارکوب، استفاده از گلیم فرش هماهنگ با فرش ماشینی و یا دستبافت کف خانه به عنوان روکش کوسن انتخابی زیبا به عنوان یک دکوراتیو است. همچنین می توان روکش مبلمان را از نوع گلیم فرش تهی کرد اما از آنجایی که گلیم فرش ها سخت هستند و برای نشستن گزینه مناسبی به حساب نمی آیند بهتر است یک تکه گلیم به عنوان شال مبل در دکوراسیون استفاده شود نه به عنوان روکش کامل مبلمان.
این در حالی ست که پاف های از جنس گلیم فرش بسیار پرطرفدار هستند و بی شک در خانه هر شخصی که طرفدار سبک بوهو است، یک پاف از جنس گلیم در طیف رنگی گلی و قرمز دیده می شود. سبک های کلاسیک چندان طرفدار سبک گلیم نیستند اما به علت آنکه اکثر خانه ها در سبک مدرن طراحی و چیدمان می شود، تقاضا برای گلیم فرش ها در کاربردهای مختلف زیاد است.
دیگر استفاده گلیم در دکوراسیون منزل، به عنوان رومیزی، روی کانتر و میز کنسول است. گلیم های دستبافت و ماشینی اگر قرار است به عنوان رو میزی استفاده شوند پس از بافته شدن در مرحله پردازش با نوارها، آویز ها و ... تزئین شده و در ابعاد مختلف روانه بازار می شوند. 

گلیم در دکوراسیون منزل

بیشتر بخوانید : چگونه پرده و فرش خود را با هم ست کنیم؟

راهروها و راه پله ها دیگر فضایی هستند که می توان با گلیم فرش آن ها را تزئین کرد. راه پله های چوبی یا پارکت هایی به طرح و رنگ چوب را تصور کنید که با گلیم فرش های زیبا پوشیده شده اند. ترکیب رنگ چوب با گلیم گلی و زرشکی فضای دکوراسیون را گرم و صمیمی نشان می دهد.
اگر گوشه دنجی در خانه خود دارید که با وسایلی مانند صندلی راک و ... به فضایی برای آرامش و ریلکس کردن تبدیل شده است گلیم با طرح های خشتی را از یاد نبرید. الیاف مورد استفاده در گلیم به گونه ای ست که حس و حال طبیعت را در طرح های اصیل القا می کند. علاوه بر موارد گفته شده شما هم می توانید با خلاقیت و بسته به فضایی که در اختیار دارید کارکردهای مختلفی برای گلیم در دکوراسیون منزل ارائه دهید.

گلیم در دکوراسیون داخلی

استفاده از گلیم فرش برای آشپزخانه

کف پوشی که برای آشپزخانه استفاده می شود نیاز به شست و وی زیاد دارد چراکه نه تنها رفت و آمد در آشپزخانه زیاد است بلکه ریختن مواد غذایی، آشامیدنی ها و ... موجب می شود تا در طول سال چندین مرتبه کف پوش آشپزخانه را شست و شو دهیم. از این رو باید در حالتی انتخاب شود که در برابر شست و شو مقاوم باشد. نخ مورد استفاده در تولید گلیم به هم پیوسته است و بر خلاف فرش های دستبافت و ماشینی منقطع نیست. به همین دلیل آلودگی به سختی درون آن نفوذ می کند. این نوع بافت ارزان قیمت بوده و از همه مهم تر در هر سایز و ابعادی قابل تهیه است. گلیم فرش ها علاوه بر سایز های استاندارد به صورت رولی در عرض های مختلف تولید می شوند. 

گلیم فرش آشپزخانه

گلیم فرش ها در اتاق خواب

از آنجاییکه مبلمان، تخت خواب و صندلی اجازه نشستن و خوابیدن کف اتاق را به افراد نمی دهد، لزومی به استفاده از فرش های نرم با نخ خاب مرتفع هم دیده نمی شود. از همین رو می توان از گلیم فرش ها برای اتاق خواب استفاده کرد. رنگ های زیبا و گرم گلیم فرش ها خصوصا برای سبک های بوهو و رنگ های خنثی در طرح های امروزی خصوصا برای سبک های مدرن بسیار مناسب است. اما کاربرد گلیم فرش ها در دکوراسیون منزل به کف پوش ها ختم نمی شود و در سال های اخیر استفاده از گلیم فرش ها گسترش یافته است. 

 

گلیم در اتاق خواب

تعداد بازديد : 430
نظرات كاربران :