• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/11/04 - 15:26
كد :220

انتخاب بهترین تابلو برای دکوراسیون خانه

دیوار خانه شما یکی از ابعاد مهم فضا است که به همین دلیل در چیدمان و طراحی داخلی دکوراسیون بسیار حائز اهمیت است. با وجود چنین اهمیتی وسایل و دکوراتیوهایی که دیوار را تزئین می کنند نسبت به سایر قسمت های دکوراسیون بسیار محدود هستند. پس لازم است بر همین دکوراتیو های محدود برای تزئین دیوار تمرکز کنیم چرا که محدودیت موجب شده تا بیشتر از حد معقول به چشم آیند.

انتخاب بهترین تابلو برای دکوراسیون خانه

بهترین تابلو برای دکوراسیون خانه

تابلو برای دکوراسیون خانه

تابلو برای دکوراسیون خانه

اهمیت دیوار در تزئین و زیبایی به حدی ست که در زمان های گذشته در جشن ها و اعیاد و ... فرش هایی را از دیوار آویزان می کرده اند به امید آنکه زیبایی فضا را تکمیل کنند، اما رفته رفته انواع مختلف تابلو ها از تابلو فرش ها گرفته تا نقاشی ها، شعر نوشته ها و ... به عنوان اصلی ترین عنصر در زیبایی بعد مهم خانه شناخته شدند. در این مقاله با بررسی انتخاب بهترین تابلو برای دکوراسیون خانه، انواع مختلف تابلو  و تناسب هر کدام برای هر فضا را توضیح می دهیم. 

تزیین دیوار با تابلو های کوچک و بزرگ

اگر بخواهید عنصری برای دیوار خانه خود انتخاب کنید اولین چیزی که به ذهن شما می رسد تابلو ها هستند. بعد از آن ساعت و دیوار کوب ها و نور پردازی ها به ذهن می رسند که البته انواع دیوار کوب ها و چراغ های روشنایی در سبک مدرن و سبک های امروزی کاربردی ندارند. انتخاب تابلو مناسب و  نصب صحیح آن به اندازه کافی می تواند زیبایی این بعد از خانه را بر عهده بگیرد. حال آنکه نکات مهم در انتخاب تابلو  و نصب آن چیست؟

بیشتر بخوانید : دکوراسیون خانه مدرن

نکات مهم در انتخاب تابلو برای دکوراسیون خانه

اولین و مهم ترین نکته انتخاب تابلو در اندازه و ابعاد صحیح است. برای مثال تابلو کوچک در بالای کاناپه زیبا نیست همانطور که تابلو بزرگ در بالای یک مبل تکی و یا صندلی راک زیبا نیست. همچنین انتخاب یک تابلو کوچک بر یک دیوار بزرگ خلاف اصول زیبا شناسی ست از این رو بهتر است اگر دیوار بزرگی در اختیا دارید از یک تابلو بزرگ و یا تعدادی تابلو کوچک و البته ست و هماهنگ با یکدیگر استفاده کنید و بر عکس برای دیوار های کوچک یک تابلو کوچک با طرح مناسب کافی ست.

چه تابلویی برای پذیرایی مناسب است

مورد دیگر در رابطه با طرح تابلو است. انتخاب طرح تابلو کاملا به سلیقه صاحب خانه بستگی دارد به حدی که حتی اگر قصد دارید تابلویی را به شخص عزیزی هدیه دهید باید بر اساس سلیقه وی انتخاب کنید اما در کنار سلیقه توجه به هماهنگ بودن طرح تابلو با سبک دکوراسیون را از یاد نبرید. برای مثال تابلو خانه ای که به سبک بوهمیان چیده شده است سرشار از رنگ و طرح است. گاهی این تابلو صرفا رنگ های شاد و سرزنده ای هستند که بدون هیچ طرح خاصی در کنار یکدیگر نمایش داده می شوند در حالی که تابلو خانه ای که به سبک مدرن چیده شده است در طیف رنگی خنثی ست که به کمک اشکال هندسی و طرح های ساده کشیده شده است. رنگ های طوسی، سفید و سیاه رنگ های غالب در تابلو هایی هستند که بر دیوار خانه طرفداران سبک مدرن آویزان است.

بهترین سایز تابلو را برای دکوراسیون منزل

با فرض آنکه تابلویی را در رنگ و طرح و ابعاد مناسب خریداری کرده ایم، باید به این نکته توجه کنیم که اصول صحیح نصب تابلو بر دیوار چیست. اگر قصد دارید چندین تابلو کوچک را در کنار یکدیگر قرار دهید خلاقیت را چاشنی کار خود کرده و به جای چیدن تابلو ها در یک ردیف، ناهماهنگی زیبایی را ایجاد کنید. دقت داشته باشید که منظور ما از ناهماهنگی به هیچ عنوان شلختگی و در هم آشفتگی نیست، بلکه با یک نظم و ترتیب درون و خلاقیت باید این چیدمان را انجام دهید. برای مثال بزرگ ترین تابلو را در وسط نصب کرده و سایر تابلو ها را در اطراف آن بچینید و یا تابلو ها را به ترتیب اندازه در نزدیکی یکدیگر قرار دهید.
ناگفته نماند به هیچ عنوان تابلویی را بر روی کاغذ دیواری های دارای طرح نصب نکنید و حدالامکان از دیوارهایی با رنگ سفید ساده جهت نصب تابلو استفاده کنید. چراکه کاغذ دیواری خصوصا کاغذ دیواری های طرح دار بر روی دیوار نصب شده اند تا تزئینی برای آن قسمت از خانه باشند و نصب تابلو بر روی کاغذ دیواری شبیه به آن است که شما دو یا چند عنصر دکوراتیو را روی یکدیگر قرار دهید.

به ارتفاع سقف تا کف خانه دقت کنید. اگر این ارتفاع کم است و دیوار های خانه شما کوتاه است و یا از لوستر به گونه ای استفاده کرده اید که سقف نزدیک تر نشان داده می شود تابلو های عمودی را کنار گذاشته  و از تابلو های افقی و بیضی استفاده کنید. بر عکس اگر ارتفا زیادی در اختیار دارید بهتر است برای پر کردن این فضا تابلو های عمودی را در اولویت قرار دهید و یا تابلو های کوچک را به گونه ای کنار یکدیگر بگذارید که فضای چیدمان به صورت عمودی دیده شود.
به عنوان نکته آخر لازم به ذکر است در محیط های مدرن و بوهمی دور قاب و تابلو ها را از نوع ساده و تک رنگ انتخاب کنید ولی اگر سبک خانه شما از نوع کلاسیک و سنتی است می توانید در بین ناتخاب های خود به دور های منبت کاری شده هم توجهی داشته باشید.

 

تعداد بازديد : 197
نظرات كاربران :