• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/02/10 - 12:32
كد :242

ایده خلاقانه برای چیدمان کتاب‌ ها در خانه

ایده های خلاقانه مختلفی برای طراحی و نحوه چیدمان کتاب ها در خانه وجود دارد که در این مقاله به معرفی جذاب ترین ایده خلاقانه برای چیدمان کتاب‌ها در خانه پرداخته شده است پس اگر از دوستداران کتاب و کتابخوانی هستید در ادامه ایده های خلاقانه را مطالعه نمایید تا به کمک این ایده ها و ذهن خلاق خود بتوانید زیبایی دکوراسیون را چند برابر کنید.

ایده خلاقانه برای چیدمان کتاب‌ ها در خانه

ایده های شیک و جذاب برای چیدمان کتاب‌ ها در خانه

اگر تا چند سال قبل حضور کتابخانه در خانه ها الزامی نبود، امروزه کتابخانه عضو جدا ناپذیری از دکوراسیون است که می تواند در هر قسمتی از هال و پذیرایی گرفته تا راهرو و اتاق خواب جای بگیرید که بسته به شغل و علاقه اعضا خانواده ممکن است یک یا چند کتابخانه در فضا های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

چیدمان کتاب روی میز عسلی

می توان چند کتاب دکوراتیو که معمولا از کتب دنیای مد و فشن انتخاب می شوند را برای تزئین میز جلو مبلی استفاده کرد اما میز عسلی برای چیدن هر نوع کتابی به عنوان یک ایده خلاقانه مورد استفاده خواهد بود. می توانید میز عسلی را کنار پذیرایی قرار داده و در چند ستون کتب را روی یکدیگر قرار دهید. مزیت استفاده از میز عسلی این است که با یک ارتفاع کم کتاب ها از زمین فاصله گرفته که علاوه بر زیبایی، نگرانی بابت از بین رفتن به علت مماس بودن با کف پوش وجود ندارد.

چیدمان کتاب بر اساس رنگ جلد

چیدمان کتاب ها باید اساس داشته باشد و هارمونی رنگ ها یکی از پرطرفدار ترین سبک چیدمان است. طیف رنگی وسیع می تواند چیدمان بر اساس رنگ را به عنوان یک نوع خلاقیت معرفی کند. هرچند این نوع چیدمان بسیار دیده شده است اما اندکی تنوع می تواند چیدمان بر اساس رنگ جلد را جذاب تر نماید. ناگفته نماند کتابخوان های حرفه ای کتاب ها را بر اساس ژانر و موضوع طبقه بندی می کنند تا هنگام استفاده دسترسی راحت تری به موضوعات داشته باشند.

چیدمان کتاب بر اساس رنگ جلد

چیدمان کتاب به عنوان پاتختی

اگر کتاب های خود را داخل اتاق خواب نگه می دارید، چند کتاب قطور که کم تر مورد استفاده قرار می دهید را انتخاب کرده و در کنار تخت خواب بر روی یکدیگر قرار دهید، این کار را تا جایی ادامه دهید که کتاب ها تا ارتفاع تخت خواب بالا بیایند. بدین ترتیب به کمک کتاب یک میز پاتختی خواهید داشت که باید بسیار مراقب آن باشید. می توانید کتاب ها را بر اساس سایز طول و عرض، قطر، رنگ و ... بر روی یکدیگر قرار دهید تا نوعی هارمونی در چیدمان برقرار شود.

553

راهروی خانه را به کتابخانه تبدیل کنید

راهرو خانه قسمتی ست که همواره در سبک چیدمان چالش زا بوده و هست. اگر خانه شما در قسمت وردوی اتاق خواب ها دارای راهرو است با تهیه شلف دیواری، قفسه و یا کتابخوانه های ایستاده فضایی برای قرار گرفتن کتاب ها ایجاد کنید. نکته مهم در چیدن کتاب در راهرو توجه به عرض راهرو است. اگر عرض راهرو آنقد کم است که چیدن کتاب در روهرو رفت و آمد را دشوار می کند، مکان دیگری برای کتاب ها انتخاب کنید.

چیدمان کتاب‌ ها در زیر پله خانه

زیر پله فضای پرتی ست که بهترین کاربرد را در چیدمان کتاب ها خواهد داشت. می توانید بدون هیچ وسیله ای در زیر پله کتاب ها را بر روی یکدیگر قرار دهید. دقت داشته باشد در چنین نوع چیدمانی کتابی که با سطح زمین تماس دارد در معرض آسیب پذیری است پس لازم است هراز گاهای کتاب ها را جابجا نمود و صفحات هر کتاب را در معرض تبادل هوا قرار داد تا حشرات به کتاب ها آسیب نزنند.

چیدمان کتاب‌ ها در زیر پله خانه

چیدمان کتاب‌ ها در خانه

قرار دادن کتاب ها در کنار یا زیر پنجره

کنار یا زیر پنجره به شرط توجه کافی مکان مناسبی برای کتاب ها هستند. همچنین می توانید یک میز مطالعه در کنار پنجره قرار دهید و فضایی بسیار دلچسب با نور طبیعی برای مطالعه فراهم آورید. در سبک های امروزی و مدرن یک فضای اختصاصی در زیر پنجره برای قرار گرفتن کتاب و کتاب خوانی ساخته می شود که بسیار دنج و جذاب به نظر می رسد.

شلف دیواری یک طبقه نصب کنید

شلف های دیواری هم می توانند به عنوان یک ایده خلاقانه فضایی مناسب برای کتاب ها فراهم آورند و هم می توانند تزئینی برای دیوارهای خالی باشند. انواع شلف های یک طبقه و چند طبقه در سایز و اندازه های مختلف در بازار وجود دارند که بسته به فضا و تعداد کتاب ها توسط صاحب خانه انتخاب می شوند.

ناگر فضای کافی برای قرار گرفتن کتابخانه در اختیار دارید حتما سری به فروشگاه انترنتی برند HSH بزنید و از بین طرح های زیبا، جدید و با کیفیت کتابخانه این برند آنچه مناسب دکوراسیون خانه شما ست را انتخاب کنید. طرح های برند HSH به حدی زیبا و جدید هستند که دیگر نیازی به ایده های خلاقانه در نحوه چیدمان نیست چراکه زیبایی و جذابیت طرح عنصر کافی برای داشتن یک دکور شیک و امروزی ست.

 

 

تعداد بازديد : 431
نظرات كاربران :