• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/02/17 - 12:33
كد :243

استفاده از کرسی در دکوراسیون داخلی منزل

در دکوراسیون امروزی کرسی یک نوستالژی محسوب می شود در حالی که سال ها پیش رسم بر این بود که در ایام مشخصی از سال مانند شب یلدا کرسی را در خانه برپا می کرده و اسباب پذیرایی را روی کرسی می چیده اند. هرچند در بسیاری از روستاها کرسی به عنوان وسیله گرما در فصول سرد سال مورد استفاده بوده است.

استفاده از کرسی در دکوراسیون داخلی منزل

کرسی در دکوراسیون داخلی منزل

آنچه در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از کرسی ها خصوصا به صورت نماد در دکوراسیون های سبک سنتی است. پروژه های عکاسی شب یلدا یکی از دکوراسیون هایی هستند ایده های مختلفی برای چیدمان کرسی ارائه می دهند. با این مقدمه به سراغ استفاده از کرسی در دکوراسیون داخلی منزل می رویم و در ادامه ایده های جذابی از دکوراسیون با کرسی ارائه می دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 کرسی در دکوراسیون داخلی

 

کرسی در دکوراسیون داخلی منزل

کرسی چیست

کرسی وسیله گرمایشی بسیار قدیمی است. تاریخ پیدایش آن قابل برآورد نیست اما تصور می شود همانند بسیاری از وسایل کاربردی دیگر با پیدایش انسان ظهور کرده و رفته رفته تکامل یافته است و آنجه امروزه تحت عنوان کرسی می شناسیم ترکیبی از یک چهارپایه چوبی به یک کرسی که کاربردی شبیه به بخاری دارد و با زغال یا برق کار می کند و همچنین لحاف و تشک است. این وسیله صرفا به شهر خاص و حتی به کشور خاصی محدود نمی شود و همواره از گذشته تا کنون مورد استفاده ساکنان شرق اسیا بوده است. هرچند در مادربزرگان و پدربزرگان ما بیش از نسل حاضر از کرسی استفاده کرده اند اما در حال حاضر نیز شاهد بازگشت کرسی به دکوراسیون های امروزی هستیم که نه تنها به دلیل زیبایی و نوستالژی بود، بلکه به دلیل خواص درمانی که دارد مورد استقبال قرار گرفته است.

کرسی در دکوراسیون منزل

کرسی چیست

کرسی در دکوراسیون داخلی مدرن زمستانی

از کرسی به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی مدرن زمستانی استفاده میشود و یکی از ارزان‌ترین و کارآمدترین راه های برای گرم کردن خانه در فصل زمستان میباشد. برای انکه کرسی را در سبک دکوراسیون مدرن و امروزی خانه خود جای دهید کافی ست قسمتی از دکوراسیون را برای قرار گرفتن یک کرسی که در انتخاب پارچه و لحاف آن به هماهنگی با سبک دکوراسیون، پرده ها، کف پوش و .. دقت شده است، آماده کنید. به یاد داشته باشید لازم است برای قرار دادن کرسی فضایی کنار دیوار خصوصا جایی شبیه به زوایای دیوار در نظر گرفته شود تا امکان تکیه به دیوار وجود داشته باشد. همچنین لازم است برای هر چهار طرف کرسی از پشتی و یا هر چیز مشابه استفاده شود تا امکان تکیه کاربر بوجود آید.

کرسی در دکوراسیون داخلی مدرن زمستانی

نحوه چیدمان اتاق کرسی

کرسی که یک نماد سنتی محسوب می شود باید با سایر اجزا و چیدمان دکوراسیون هماهنگ باشد. بر همین اساس لازم است سبک اتاق و فضایی که کرسی در آن قرار می گیرد از نوع سنتی انتخاب شود. استفاده از فانوس های قدیمی، پارچه های ترمه و یا پتینه دوزی شده، لحاف مخمل که عموما برای پوشاندن کرسی مورد استاده قرار می گیرد، چراغ نفتی، سماور زغالی و از همه مهم تر ظروف آنتیک و قدیمی مانند ظرف های مسی برای پذیرایی از جمله وسایلی هستند که به سنتی تر شدن فضا کمک می کنند.
نمی توان کرسی را در کنار وسایل لوکس و کلاسیک امروزی قرار داد چراکه این تضاد نه تنها زیبایی را از بین می برد بلکه تنش بصری در ذهن بیننده ایجاد می کند. ناگفته نماند در چنین فضایی باید در انتخاب رنگ ها هم دقت کرد چراکه در گذشته بسیاری از رنگ ها وجود نداشته اند و طیف رنگی به گستردگی امروز نبوده است.
بهتر است کرسی در قسمتی قرار گیرد که به حیاط خانه دید داشته باشد تا هنگام باریدن برف و باران بتوان از زیبایی های آن دیدن کرد. به همین دلیل است که در گذشته نیز کرسی در کنار بزرگ ترین پنجره اتاق چیده می شده است

انواع ایده های جالب برای تزیین کرسی شب یلدا

برای آنکه زیبا ترین دکوراسیون شب یلدا را داشته باشید، لازم است یک کرسی هرچند ساده برپا کرده و آجیل، هندوانه، لبو و ... را که مهم ترین تنقلات شب یلدا هستند در ظروف از پیش آمده شده تزئین کرده و بر روی کرسی بچینید. برای تزیین کرسی شب یلدا و زیباتر شدن استفاده از ننه سرما را که همانند بابا نوئل کریسمس و عمو فیروز شب نوروز، نشان دهنده شب یلدا ست فراموش نکنید.

کرسی در دکوراسیون خانه

کرسی خواص درمانی هم دارد

کرسی تنها برای زیبایی مورد استفاده قرار نمی گیرد. هم در طب سنتی و هم در طب مدرن ثابت شده است که گرمای ساطع شده از کسی و همچنین سبک مهندسی چهار پایه کرسی در درمان بسیاری از درد ها از جمله درد مفاصل، آرتروز، سیاتیک و حتی از بین بردن رطوبت استخوان کمک کننده است. استفاده از کرسی خوابی عمیق و لذت بخش را به همراه دارد که به علت بهبود گردش خون در سطح بدن ایجاد می شود. توصیه می شود خواب طولانی شب را در زیر کرسی انجام دهید که دمای مناسبی (نه زیاد گرم و نه زیاد سرد) داشته باشد تا دمای بدن از طریق انگشتان پا تنظیم شده و نیازی به گرم کردن فضای کل خانه نباشد.

تعداد بازديد : 967
نظرات كاربران :