• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/02/20 - 11:42
كد :244

آشنایی با پاف تخت خواب و تاثیر آن در دکوراسیون اتاق خواب

پاف تخت خواب یا همان نیمکت پایین تخت در سبک ها و مدل های مختلف تولید می شوند. در این مقاله با کاربرد پاف تخت خواب و تأثیر ان در دکوراسیون اتاق خواب اشنا می شویم. پس جهت آشنایی بیشتر در ادامه با ما همراه شوید تا از تأثیر بی نظیر پاف تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب مطالع شوید.

آشنایی با پاف تخت خواب و تاثیر آن در دکوراسیون اتاق خواب

پاف تخت خواب و تاثیر آن در دکوراسیون اتاق خواب

کاربرد پاف تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب

احتمالا با پاف آشنا هستید اما آیا پا تخت خواب را هم می شناسید. پاف ها همان صندلی و یا نیمکت های کوچکی هستند که بدون داشتن پشتی و پایه بلند، بسیار متفاوت از مبل و صندلی های رایج برای نشستن استفاده می شوند اما نه در هر فضایی. پاف ها از جمله عناصری هستند که در طرح های مختلف برای فضاهای متفاوت تهیه می شوند. پاف هایی که به عنوان صندلی در کنار میز و مبل مورد استفاده قرار می گیرند بسیار رایج و شناخته شده اند اما پاف تخت خواب جزء جدیدی از سرویس خواب در دکوراسیون اتاق خواب است که البته در همه سرویس خواب ها هم یافت نمی شود.

پاف تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب

کاربرد پاف تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب

جنس مناسب پاف تخت خواب

به طول کلی پاف ها در پایه از جنس فلز و یا چوب و در رویه و نشیمن از جنس پارچه و یا چرم هستند. طرفداران سبک کلاسیک به سراغ پایه های فلزی در رنگ های برنجی، طلایی و گلد با رویه چرم رفته و طرفداران سبک مدرن و مینیمال از پاف پاتختی با پایه چوبی و رویه پارچه استقبال می کنند. هرچند رنگ پارچه، ارتفاع، طراحی و ... از نکات مهم و انتخابی در پاف پاتختی است.
از پاف تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب برای نشستن استفاده می شود پس لازم است از جنسی باشد که در برابر فشار مقاوم بوده و امکان تحمل وزن را داشته باشد. پایه هایی که نتوانند وزن کاربر را تحمل کرده و یا پارچه های بی کیفیتی که در برابر سایش مقاوم نباشند، به هیچ عنوان نمی توانند در تولید یک پاف تخت خواب با کیفیت مورد استفاده قرار بگیرند.

پاف تخت خواب

عکس پاف تخت خواب

اندازه ایده آل پاف تخت خواب

اندازه پاف پاتختی بسته به ابعاد و اندازه تخت خواب شما دارد. طبیعتا در تخت خواب های تک نفره اندازه پاف هم کمتر و در تخت خواب های دو نفره اندازه پاف بزرگ تر خواهد بود. بهترین و ایده آل ترین اندازه برای پاف تخت خواب، ارتفاعی کمتر از ارتفاع تخت خواب، طولی کمتر از عرض تخت خواب (در تخت خواب های دونفره طول پاف 15 تا 20 سانتی متر و در تخت خواب های تک نفره طول پاف 10 سانتی متر کمتر از عرض تخت خواب است) و عرضی به اندازه نشستن یک شخص دارد. اگر ارتفاع تخت خواب شما کم است و یا امکان قرار گرفتن پاف بر روی پایه و زمینه تخت خواب فراهم است، دقت کنید تا پاف بلند تر از تخت خواب نباشد.
 هرچند می توانید پاف تخت خوابها را در ابعاد و اندازه ها مختلف و حتی به صورت سفارشی از برند های معتبر تهیه کنید. ناموزون بودن پاف از جهت ابعاد هارمونی سرویس خواب را بر هم زده و نه تنها به زیبایی دکوراسیون کمک نخواهد کرد بلکه تأثیر منفی خواهد داشت.

پاف تخت خواب چیست

خرید پاف تخت خواب

انتخاب شکل و طرح مناسب پاف تخت خواب

شکل کلی تمامی پاف های تختی خواب مستطیلی و گاها دایره ای شکل است که در جزئیاتی مانند طرح رویه، کنده کاری های پایه در پاف های سبک ایتالیایی و کلاسیک، رنگ پارچه و ... متفاوت هستند. اگر پاف را روی سرویس خواب انتخاب کرده اید که بی شک از رنگ و طرح تخت خواب و میز پاتختی و ... الهام گرفته است اما اگر پاف را به صورت جداگانه تهیه می کنید به هماهنگ بودن پاف با دکوراسیون خصوصا در رنگ و سبک دقت کنید. سبک های مدرن و مینیمال نیازمند رنگ های خنثی و طرح های ساده هستند اما سبک های کلاسیک و مشابه آن به سمت طرح های پر زرق و برق سوق پیدا می کنند. همچنان سبک بوهمیان رنگ های شاد و تند و تیز را در تلفیق با طرح های ساده و شیک انتخاب می کند بدین ترتیب انتخاب پاف در شکل و طرح و رنگ بستگی زیادی به سبک چیدمان دکوراسیون دارد.
الزامی برای قرار گرفتن پاف دقیقا کنار تخت خواب نیست از این رو پاف هایی هستند که طراحی آن ها به گونه ای است با فاصله از تخت خواب قرار می گیرند. حتی این پاف ها می توانند در زمان نیز نقش میز را برای شما داشته باشند و در کنار یک صندلی کاربردی متفاوتی را ارائه دهند.
از طرح های جدید و پر مشتری پاف تخت خواب می توان به انواعی از آن ها اشاره کرد که قسمت نشیمن باز شده و شبیه به یک صندوقچه زیبا فضایی را برای وسایل و اشیایی مانند کوسن، ملحفه، شال تخت خواب و ... ایجاد می کند.

پاف تخت خواب دسته دار و بدون دسته؟

معمولا پاف تخت خواب بدون دسته هستند و از پاف های دسته دار به عنوان یک مبل دو یا سه نفره در ست مبلمان استفاده می شود اما اگر احساس می کنید اتاق خواب شما با یک پاف دسته دار کنار تخت خواب زیبا تر می شود، بدانید که قرار است خانه با سلیقه شما تزیین شود و پس از بررسی به لحاظ زیبایی شناسی پاف را از نوع دسته دار یا بدون دسته انتخاب کنید.

تعداد بازديد : 518
نظرات كاربران :