• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/02/25 - 11:47
كد :246

اصول انتخاب رنگ درب اتاق خواب

در روزگاری زندگی می کنیم که زیبایی جزء جدا ناپذیری از زندگی شده است. این روز ها باید دکوراسیون خانه به زیباترین شکل ممکن طراحی و چیده شود تا روح و روان اعضا خانواده در آرامش و آسایش قرار گیرد چراکه نا هماهنگی رنگ و طرح و غیر اصولی بودن چیدمان در فضای خانه دید بصری آشفته ای ایجاد کرده و در مدت زمان کوتاهی منجر به نا آرامی در ذهن می شود. کافیست اصول زیبایی را بشناسیم و بهترین و زیباترین طرح ها و رنگ ها را در فضای خانه ایجاد کنیم. با این مقدمه به سراغ اصول انتخاب رنگ درب اتاق خواب می رویم.

رنگ درب اتاق خواب

اصول انتخاب رنگ درب اتاق خواب

انتخاب بهترین رنگ درب اتاق خواب

شاید برایتان تعجب اور باشد که حتی باید به رنگ درب اتاق خواب هم توجه نمود اما تنوع رنگ و طرح به حدی ست که نه تنها امکان انتخاب بلکه لزوم انتخاب رنگ مناسب ایجاد می شود. پس اگر تغییرات اساسی در خانه خود ایجاد کرده اید، لازم است به رنگ درب اتاق خواب هم توجه کافی را داشته باشید تا زیبایی خانه را تکمیل کنید.

درب اتاق خواب را چه رنگی کنیم؟

علاوه بر رنگ چوب طبیعی، هر رنگ مصنوعی و آزمایشگاهی نیز بر روی درب اتاق خواب زده می شود بدین ترتیب محدودیتی در انتخاب رنگ درب اتاق خواب وجود ندارد اما ترجیح و تمایل به رنگ قهوه ای در طیف رنگی متنوع است. درب چوبی اگر با رنگ های طبیعی انتخاب شود، همان حس و حالی را در خانه ایجاد می کند که گل و گیاهان به واسطه طبیعی بودن خود، به همراه می آورند. تصور کنید یک درب چوبی که حتی رگ های طبیعی درون آن مشخص است، تا چه حد می تواند زیبا باشد.
حتی می توانید در طرف درب اتاق خواب را به رنگ های متفاوتی در بیاورید که این موضوع برای کودکان و نوجوانان بسیار جالب توجه است. چراکه سلیقه کودکان و نوجوانان رنگ های شاد و کودکانه است که این رنگ ها برای طرفی از درب اتاق خواب که به فضای درونی خانه باز می شود، مناسب نخواهد بود. از این رو بهترین انتخاب آن است که طرفی از درب که به سمت داخل اتاق است، رنگ انتخاب کودک باشد و طرف دیگر که به قسمت درونی خانه ختم می شود، رنگی هماهنگ با رنگ سایر درب های اتاق خواب و ... داشته باشد.

انتخاب بهترین رنگ درب اتاق خواب

آیا میتوان رنگ درب اتاق خواب را رنگ دیوار کرد؟

در پاسخ به این سوال باید توضیح داد که به لحاظ فنی امکان آن وجود دارد که رنگ دیوار و رنگ درب اتاق یکسان باشد اما به لحاظ زیبایی شناسی به هیچ عنوان این کار توصیه نمی شود. درب ها فضا هایی کاملا متفاوت از دیوارها هستند، پس نباید رنگ یکسانی داشته باشند به علاوه آنکه عموما دیوارها به رنگ سفید، کرم و یا استخوانی هستند که رنگ متضاد درب ها آن ها را از یکنواختی خارج می کند. به دلیل یکنواختی است که از تابلوها و شلف های بر روی دیوار استفاده می کنیم، پس نباید با انتخاب درب به رنگ دیوارها، بر این یکنواختی دامن زد.

رنگ طوسی درب اتاق خواب

برای خانه هایی که به سبک مدرن و مینیمال طراحی شده اند، رنگ طوسی درب اتاق خواب گزینه مناسبی ست اما باید سایر فضاها به گونه ای باشند که خنثی بودن رنگ درب را جبران کنند. برای مثال از گل و گیاه و یا اکسسوری مناسب کنار درب اتای خواب و یا راهرو منتهی به اتاق خواب استفاده شود تا سرزنده بودن و حس و حال نشاط به فضا برگردد.

رنگ طوسی درب اتاق خواب

درب اتاق خواب طوسی رنگ

 

رنگ قهوه ای (طرح چوب) درب اتاق خواب

زیباترین انتخاب، درب هایی با رنگ قهوه ای (طرح چوب) هستند. حتی درب هایی طراحی و تولید می شوند که بدون هیچ رنگ مصنوعی و تنها بم چند دست روغن رنگ می شوند و دقیقا همان رنگی طبیعی خود را حفظ می کنند. این درب ها یکی از زیباترین رنگ ها را دارند که مورد پسند همگان است.

درب اتاق خواب را چه رنگی کنیم

رنگ سفید یا استخوانی درب اتاق خواب

درب های رنگ روشن در خانه های آپارتمانی موضوعی بیشتری دارند. خصوصا در خانه هایی که درب اتاق خواب از قسمت پذیرایی مشخص است، به یکی از رنگ های سفید، کرم یا استخوانی انتخاب می شود که هماهنگی فضا را حفظ کند. درب های به رنگ روشن با روکش پوشانده می شوند و یا به کمک چند دست رنگ تولید می شوند، از همین رو نیاز ویژه ای به مراقبت دارند.

درب اتاق خواب سفید یا استخوانی رنگ

درب اتاق خواب استخوانی رنگ

رنگ استخوانی درب اتاق خواب

رنگ سفید درب اتاق خواب

رنگ مشکی درب اتاق خواب

انتخاب رنگ مشکی درب اتاق خواب بسیار جسورانه است که فقط در فضا های بزرگ با نور کافی توصیه می شود. اگر فضای خانه خود ار مناسب برای چنین رنگی می بینید، انتخاب کنید و بدانید انتخاب درب رنگ مشکی اگر اصولی باشد فضا را بسیار با کلاس جلوه می دهد.

553

رنگ چهارچوب درب اتاق خواب

رنگ چهارچوب درب اتاق خواب باید با دیوار و یا خود درب هماهنگ باشد که عمدتا چهار چوب از جنس فلز بوده و به رنگ دیوار در می آید. 

تعداد بازديد : 509
نظرات كاربران :