• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/03/01 - 12:06
كد :247

میز پاتختی را از کنار تخت و سرویس خواب حذف نکنید

الزام میز پاتختی در کنار تخت خواب به دلیل امنیت آن برای قرار دادن هر وسیله ای است که قبل از خواب و یا پس از بیدار شدن به آن نیاز داریم. رایج ترین این وسایل یک چراغ مطالعه است که نور لازم جهت خواندن چند صفحه کتاب قبل از خواب را فراهم می کند. جای عود است که فضایی جهت ریلکس کردن فراهم کند، یک لیوان آب، تلفن همراه و لپ تاپ، ساعت و سایر اکسسوری هایی که قبل از خواب کنار می گذاریم و ... همه و همه نیاز به یک میز پا تختی دارند.

553  553

میز پاتختی به تناسب کاربردی که دارد قابل حذف شدن نیست و حتما هنگام انتخاب و خرید سرویس خواب میز پاتختی را تهیه کنید. این توصیه در حالی ست که امکان خرید مجزای میز و حتی تهیه میز با وسایل و ابزارهای موجود در خانه امکان پذیر است. در ادامه مقاله به بررسی اهمیت و کاربرد های میز پاتختی پرداخته ایم پس اگر بدنبال خرید یک سرویس خواب عالی و بی نظیر هستید، ادامه مقاله را در رابطه با میر پاتختی به عنوان عضو جدا نشدنی از یرویس خواب مطالعه نمایید.

قرار دادن کتاب ها و مجله بر روی میز پاتختی

عادت به مطالعه چند صفحه کتاب قبل از خواب، زیبا ترین و مفید ترین عادت است. اگر هر شب چند صفحه کتاب قبل از خواب مطالعه کنید نه تنها خواهید توانست هر ماه یک کتاب مطالعه کنید بلکه این روتین مطالعه موجب می شود از خستگی، استرس و هیجانات روزی که سپرده کرده اید جدا شده و در دنیایی آرام و عمیق به خواب بروید. هرچند انتخاب نوع کتاب نیز حائز اهمیت است. علاوه بر این کتاب ها و مجلات ژورنالی که صرف جنبه زیبایی دارند، به عنوان اکسسوری مدرن برای تزیین میز پاتختی استفاده می شود.

قرار دادن موبایل و وسایل الکترونیکی بر روی میز پاتختی

موبایل، ساعت رو میزی و لپ تاپ از رایج ترین وسایلی هستند که قبل از خواب استفاده می شوند. یک پریز برق در کنار میز پاتختی می تواند میز را برای قرار گرفتن وسایل الکترونیک آماده کند هرچند توصیه می شود هنگام خواب وسایل الکترونیک را از خود دور کنید چراکه تشعشعات وسایل الکترونیک منجر به اختلال در خواب می شوند. همچنین بهتر است پس از بیدار شدن ابتدا چند دقیقه به کمک حرکات کششی، صدای ترانه و آهنگی ملایم و ... نشاط را به بدن خود وارد کنید سپس به سراغ چک کردن موبایل و .... بروید.

 

قرار دادن آباژور یا چراغ خواب بر روی میز پاتختی

یک آباژور یا چراغ مطالعه می تواند به عنوان وسیله زینتی میز پاتختی استفاده شود که در عین حال بسیار کاربردی است. در واقع قرار گرفتن یک چراغ یا نور ملایم در کنار تخت خواب ضروری ست. در طرح های مدرن و مینیمال این امکان فراهم شده است که در صورت کوچک بودن میز و کمبود فضا برای قرار دادن یک آباژور یا چراغ روی میز، بتوان از چراغ های دیواری بالای تخت خواب و یا بالای میز پا تختی کمک گرفت. این ایده بسیار جذاب از سوی صاحب خانه های طرفدار سبک مدرن که خانه های کوچکی دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

قرار دادن قاب عکس بر روی میز پاتختی

قاب عکس عزیزانمان بر روی میز پاتختی ایده بسیار جالبی ست چراکه با این کار می توانیم قبل از به خواب رفتن و پس از بیدار شدن چهره افرادی که دوست داریم را ببینیم و شب هنگام خوابی آرام و در هر صبح روزی پر نشاط را تجربه کنیم. بر اساس علم روانشناسی دیدن عکس عزیزانمان استرس را دور کرده، بدن را سرشار از شادی و نشاط کرده و ست اطمینان و سرزندگی و از همه مهم تر امید ایجاد می کند.

برای قرار دادن داروها، یک لیوان آب و اقلام اضطراری

نوشیدن آب در طول شب خصوصا برای افرادی که مجبور به مصرف دارو هستند، فرد را نیازمند یک میز پاتختی با ارتفاع مناسب می کند. ارتفاع مناسب میز پاتختی اندکی پایین تر از راتفاع تخت خواب است. یک لیوان آب به همراه داروهای ضروری در طول شب را در ظرفی و کنار تخت خواب بر روی میز پاتختی قرار دهید. 

قرار دادن گیاهان آپارتمانی بر روی میز پاتختی

گیاهان طبیعی نشاط آور هستند و حتما یک گیاه طبیعی هرچند کوچک در اتاق خواب خود قرار دهید. می توانید یک گلدان بزرگ را در کنار میز پاتختی و یا یک گلدان کوچک را بر روی میز پاتختی قرار دهید. اما به یاد داشته باشید گیاهان در طول شب اکسیژن قابل توجهی از خود تولید می کنند پس برای حفظ سلامت و دوری از خطرات احتمالی فاصله گیاهان طبیعی را با تخت خواب حفظ کنید.

تعداد بازديد : 93
نظرات كاربران :