• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/03/09 - 12:46
كد :248

طراحی دکوراسیون خانه به سبک ژاپنی

در این مقاله به بررسی سبک دکوراسیون ژاپنی که سبکی ساده می باشد می پردازیم .

طراحی دکوراسیون خانه به سبک ژاپنی

دکوراسیون خانه به سبک ژاپنی

سبک ژاپنی به دلیل سادگی و حس آرامش به شهرت رسیده است. ریشه سبک ژاپنی به مکتبی از بودا بر می گردد که بر آرامش روح و بینش تأکید دارد. هرچند سبک ژاپنی یک سبک بسیار قدیمی ست که از گذشته وجود داشته است اما رواج آن در کشور ما قدمت چندانی ندارد و به همین دلیل ممکن است بسیاری با نام و نماد و نشانه های این طرح آشنا نباشند. در این مقاله مجالی پیش آمده تا دکوراسیون خانه به سبک ژاپنی مورد معرفی قرار گیرد. طرحی زیبا و ساده اما سرشار از آرامش و حس خوب. پس اگر بدنبال اجرای یک دکوراسیون ساده هستید که بتواند آرامش را به شما القا کند ادامه مقاله را از دست ندهید.

معرفی سبک ژاپنی در طراحی دکوراسیون منزل

کمیود منابع بعد از جنگ جهانی دوم در ژاپن موجب استفاده حداکثری از حداقل امکانات در این کشور و کشورهای اطراف شد بدین ترتیب که ژاپنی ها تنها از وسایل کاربردی بهره گرفته و اهمیتی به دکوراتیو ها و استفاده از وسایلی که صرفا جنبه تزئین دارد، استفاده نمی کنند. مهم ترین نماد و نشانه ای که می تواند سبک ژاپنی را معرفی کند، دوری از تجملات، استفاده از المان های طبیعی و حفظ تعادل در فضای دکوراسیون است. سادگی و دوری از تجملات در دکوراسیون به سبک ژاپنی بسیار شبیه به دکوراسیون های مدرن و مینیمال و کاملا بر خلاف دکوراسیون های کلاسیک و سبک های ایتالیایی است.

این سبک مناسب افرادی ست که قصد دارند فضایی به دور از هیاهو و شلوغی در خانه خود ایجاد کرده و اعضا خانواده را در آرامشی مطق فرو ببرند. وسایل کاربردی در چنین فضایی با فاصله از یکدیگر گذاشته می شود تا امکان پر کردن دکوراسیون بدون نیاز به وسایل اضافه فراهم آید.
نماد مهم دیگر طراحی دکوراسیون به سبک ژاپنی حذف دیوارهای غیر ضروری و قسمت بندی فضا، مصالح طبیعی، رنگ های روشن و ... است.

دکوراسیون خانه به سبک ژاپنی

چگونه خانه خود را به سبک دکوراسیون ژاپنی طراحی كنید؟

نکته قابل توجهی که در سبک های ژاپنی حتی در طراحی های مدرن نیز دیده می شود چند کاربردی بودن یک فضا است که به کم شدن مساحت مورد نیاز بسیار کمک کرده است. برای مثال میز های تحریری که درون دیوار جای می گیرند، تخت خواب هایی که با قرار گرفتن درون دیوار فضای خواب را به محیطی دیگر تغییر می دهند و ... که همان طراحی های مدولار هستند، از جمله این ویژگی های سبک دکوراسیون ژاپنی هستند. اگر قصد بکار گرفتن طرح های مدولار را دارید، از رنگ های سفید و روشن کمک بگیرید چراکه قرار است از فضایی کوچک استفاده های متعددی داشته باشید و رنگ های تیره موجب افسردگی و کوچک تر دیده شدن فضا به علت خطای دید خواهند شد، پس لازم است رنگ های روشن و سفید را به کار ببندید.

طراحی اتاق پذیرایی به سبک ژاپنی

سبک ژاپنی طرفدار طراحی باز است بدین معنا که تا حد امکان از دیوار استفاده نشده و برای جدا کردن فضا ها از پارتیشن، درب کشویی و حتی پرده استفاده می شود. شوجی یا همان درب های کشویی شیشه ای و فضایی نزدیک به شوجی برای قرار گرفتن مبلمان که بتوان از نور طبیعی استفاده کرد، محور فضای پذیرایی خواهد بود. کف پوش های ساده در رنگ های خنثی، بجای فرش های ماشینی و یا دستبافت، نظم و تعادل همیشگی و از همه مهم تر گیاهان طبیعی هرآن چیزی ست که طراحی اتاق پذیرایی را به سمت سبک ژاپنی هدابت می کند.

طراحی اتاق خواب به سبک ژاپنی

اگر در اتاق خواب خانه ای تخت خوابی نمی بینید و فوتون جهت خواب استفاده می شود، سرویس خواب با تمامی عناصر وجود ندارد، فضای کوچک اتاق خواب به گونه ای طراحی شده است که در زمانی کوتاه وسیله ای جهت کاربردی توزیع و یا جمع می شوند (مانند تخت خواب هایی که درون دیوار جای می گیرند) بدانید صاحب خانه از طرفداران سبک دکوراسیون ژاپنی است.

مبلمان و میزها در سبک دکوراسیون ژاپنی

مصالح طبیعی در سبک دکوراسیون ژاپنی در مبلمان میز و مبل خود را نشان می دهد. استفاده از چوب به جای متریال های مصنوعی مانند فلز، پلاستیک و ... از اصول اساسی این سبک است. مبلمان و صندلی ها در این طراحی کم ارتفاع و حتی پاف هایی هستند که در کنار یک میز کوچک قرار می گیرند. در مبلمان و میز دکوراسیون هایی که به سبک ژاپنی طراحی شده اند، خبری از دکوراتیوهای روی میز، شال مبل، کوسن و ... نیست.

استفاده  از رنگ های طبیعی در سبک دکوراسیون ژاپنی

اجازه دهید نور طبیعی وارد خانه شود و در انتخاب رنگ ها به سمت رنگ های طبیعی متمایل شوید. پنجره های عریض و استفاده از پرده های بامبو ورود نور طبیعی و مصالح طبیعی را در کنار یکدیگر ایجاد می کند. در خانه های ژاپنی عمدتا از پرده استفاده نمی شود اما این مورد در ایران تقریبا غیرممکن است و توصیه می شود به جای پرده های پارچه ای و ضخیم از پرده های بامبو و لطیف کمک بگیرید.

تعداد بازديد : 90
نظرات كاربران :