• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/03/11 - 18:55
كد :250

ابعاد استاندارد چیدمان مبلمان و میز در اتاق نشیمن

برای هر خانه ای متناسب با نیاز افراد خانواده و همچنین متناسب با محیط خانه و همچنین ابعاد خانه نیازمند وجود مبلمان می باشد


بهترین راه برای داشتن یک چیدمان بی نظیر انتخاب مبلمان و وسایل دکوراسیون خانه بر اساس فضایی ست که در اختیار دارید. به عبارت دیگر اگر جزء آن دسته از صاحب خانه هایی هستید که چیدمان و داشتن دکوراسیونی عالی و بی نظیر اولویت شما در داشتن یک خانه شیک است، ابتدا ابعاد و فضای خانه را بسنجید و سپس اقدام به خرید کنید، نه اینکه ابتدا وسایل را خریداری کنید بعد سعی داشته باشید وسایل را در فضا جای دهید. تفاوت این دو حال در ابعاد استاندارد است. هنگامی که قصد دارید به تناسب فضای خانه خرید کنید، نگرانی بابت چیدمان نخواهید داشت. در ادامه این مقاله به بررسی ابعاد و اندازه مبلمان و میز های مختلفی که برای فضای خانه انتخاب می شود، پرداخته شده است که نقش بسیار مهمی در فضای خانه بر عهده دارند.

اندازه مبلمان پذیرایی
 

مبلمان پذیرایی از مبل های هفت نفره به بالا تولید می شوند که شامل یک کاناپه یا مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و سه مبل تک نفره است. شما می توانید به تناسب فضای خانه تعداد مبلمان را کمتر و یا بیشتر سفارش دهید. البته انواع مختلف طرح ها از جمله مبلمان ال شکل که خصوصا در خانه هایی که با کمبود فضا روبرو هستند، بسیار پرطرفدار شده اند که به راحتی قابلیت تغییر سایز دارند. 

ابعاد میز جلو مبلی

هرچه تعداد مبلمان بیشتر باید میز جلو مبلی بزرگ تر خواهد بود. این میز در جلو مبل سه نفره قرار گرفته و برای مبل های تکی از میز عسلی استفاده می شود. دقت داشته باشید که میز های گرد بیشتر از میز های مربع و مستطیل به فضا نیاز دارند که در خانه های کوچک حائز اهمیت است.

ابعاد میز کناری در اتاق نشیمن

ارتفاع میز کناری نباید از دسته مبل بیشتر باشد به گونه ای که هنگام استفاده کاربر از میز برای مثال قرار دادن و برداشتن لیوان نوشیدن، راحتی کامل احساس شده و نیازی به خم شدن نباشد. این ارتفاع در مبل های طرح سلطنتی با مبل های راحتی متفاوت است.

ابعاد میز کنسول پشت مبل

این میز همان میزی است که پشت بزرگ ترین مبل قرار می گیرد از همین رو نباید ارتفاعی بیشتر از مبل داشته باشد و بهترین عرض برای آن، همان عرض بزرگ ترین مبل است تا کامل فضای پشت مبل را پوشش دهد. این میز برای قرار گرفتن وسایل دکوراتیو در تزئین دکوراسیون بسیار مناسب است.

فاصله بین مبل چقدر باید باشد؟
 

اگر مبلمان را در کنار دیوار قرار داده اید فاصله مبل ها به اندازه ای باشد که امکان صحبت آسان بین کاربران مبل وجود داشته باشد اما اگر مبل در وسط فضا قرار دارد مانند حالتی که نشیمن و پذیرایی به کمک مبل ها از یکدیگر جدا شده اند، لازم است این فاصله به اندازه ای باشد که امکان رد شدن یک فرد از بین دو مبل وجود داشته باشد که از این فضا برای قرار دادن میز عسلی و یا میز کنار مبل استفاده می شود و بین 75 تا 90 سانتی متر است.

چیدمان میز ناهارخوری در اتاق نشیمن

 بهترین مکان برای میز ناهار خوری در اتاق نشیمن فضای پرنور و پر انرژی نزدیک پنجره یا تراس است. بهتر است زیبا ترین فضای دنج را برای چیدمان میز ناهارخوری در نظر بگیرید. اندازه و طرح میز ناهار خوری کاملا با فضایی که در اختیار دارید در ارتباط است که در خانه های آپارتمانی عمدتا از میزهای مستطیلی که صندلی کاملا در زیر میز قرار می گیرد و ترجیحا حالت کاناپه دارد استفاده می شود. هنگام انتخاب میز و صندلی ناهارخوری در نظر داشته باشید که انتخاب ابعاد استاندارد در کنار یکدیگر فضا را زیبا می کند درحالی که اندازه های نا مناسب و غیراستاندارد به شدت بر شلخته نشان دادن فضا می افزاید.

اندازه میز تلویزیون بر اساس متراژ خانه

میز تلویزیون بر اساس سایز تلویزیون و سایز تلویزیون بر اساس متراژ اتاق تی وی انتخاب می شود که این موارد رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. به این معنا که هرچه فضا بزرگ تر باشد، میز تلویزیون هم بزرگ تر است. به طور تقریبی اندازه میز جلو مبلی، بیش از نصف بزرگ ترین ست مبلمان است و به صورت دقیق اندازه میز جلو مبلی 1.3 تا 2.1 مبل سه نفره است.

فاصله میز تلویزیون تا مبل چقدر باید باشد؟

چیدمان مبلمان در اطراف تلویزیون باید به گونه ای باشد که روی هر مبل بنشینیم، امکان دیدن تلویزیون بدون خم کردن بدن و ... وجود داشته باشد. فاصله استاندارد تا تلویزیون هم نکته مهمی ست که با سلامت اعضا خانواده در ارتباط است. دقت کنید فاصله استاندارد تلویزیون به لحاظ ارتفاع باید 75 سانتی متر بالا تر از کمترین ارتفاع نشیمن مبل باشد و فاصله طولی با تلویزیون به تناسب ابعاد تلویزیون متفاوت است که این فاصله از 100 سانتی متر برای تلویزیون های 22 اینچ شروع شده و تا فاصله 900 سانتی متر برای تلویزیون های 84 اینچ متفاوت است. به صورت دقیق این فاصله باید 1.5 برابر اندازه مورب صفحه نمایش باشد.
 

تعداد بازديد : 80
نظرات كاربران :