• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/05/24 - 12:01
كد :278

نحوه چیدمان صندلی برای انواع مدل های میز

نحوه چیدمان در هر محیطی از اهمیت زیادی برخوردار است. چیدمان اصولی می تواند موجب القای حس راحتی، لذت بخش بودن و رضایت از حضور درآن محیط؛ شود. میز و صندلی در محیط های مختلفی کاربرد دارند. از میز و صندلی غذا خوری منزل گرفته تا محیط های تجاری، اداری، مدرسه و... . در این مقاله انواع چیدمان میز و صندلی در محیط های مختلف را بررسی می کنیم


میز و صندلی ناهار خوری منزل


امروزه میز ناهار خوری جای خود را در هر خانه ای باز کرده و از وسایل ضروری به حساب می آید. میز ناهار خوری از وسایل پر کاربرد است که حداقل سه بار در روز از آن استفاده می شود. میز های ناهار خوری در ابعاد و شکل های مختلف  با انواع ظرفیت های دو نفره، چهار نفره، شش نفره، هشت نفره و دوازده نفره عرضه می شوند. در انتخاب میز و صندلی ناهار خوری توجه به فیزیک افراد خانواده بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال اگر اعضای خانواده بلند قد هستند بهتر است میز های پایه بلند استفاده شود تا هنگام نشستن افراد مجبور به خم شدن روی میز نباشند. حالت استاندارد ارتفاع میز ناهار خوری به گونه ای است که هنگامی که نشسته اید تا زیر قفسه سینه باشد و فاصله آرنج تا بدن بیشتر از 40 سانتی متر نباشد.
میز های ناهار خوری نیمکت دار امروزه محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است. این مدل میز برای خانه های کوچک مناسب است زیرا یک نیمکت نقش چند صندلی با تکیه گاه را ایفا می کند و بعد از غذا خوردن می توان آن را زیر میز جای داد. همچنین تعداد افراد بیشتری می توانند روی نیمکت بنشینند. نیمکت های ناهار خوری های نیمکتی در دو مدل با تکیه گاه و بدون تکیه گاه طراحی شده اند. انتخاب این دو مدل به محیط قرار گیری میز بستگی دارد. نیمکت های بدون تکیه گاه فضای کمتری را اشغال می کنند و برای بزرگ تر نشان دادن محیط غذا خوری گزینه بهتری هستند ولی راحتی نیمکت های همراه با تکیه گاه بیشتر است. اگر محیط غذا خوری شما بزرگ است می توانید میز ناهار خوری را وسط اتاق قرار داده و یک طرف میز را صندلی ها یا نیمکت با تکیه گاه و طرف دیگر نیمکت های بدون تکیه گاه را بگذارید.


چیدمان میز و صندلی در سالن همایش


چیدمان میز و صندلی در سالن همایش به موضوع کنفرانس و تعداد افراد حاضر بستگی دارد. سبک های مختلفی برای چیدمان میز و صندلی در سالن همایش وجود دارد که به طور خلاصه به آنها می پردازیم.
سبک سینمایی: در سبک سینمایی همه صندلی ها به موازات پشت هم چیده شده اند. ردیف صندلی ها هم می توانند صاف یا نیم دایره ای به سمت نقطه کانونی باشند. فاصله ردیف ها باید حدود 60 سانتی متر باشد تا رفت و آمد به آسانی صورت گیرد. فاصله هر صندلی با صندلی کناری هم بایستی 7 تا 10 سانتی متر باشد. در این سبک چیدمان جلوی صندلی میز قرار نمی گیرد و برای تعداد شرکت کننده زیاد مناسب است.
چیدمان U شکل: در این سبک میز ها به صورت U انگلیسی قرار گرفته و صندلی ها دور میز ها چیده می شوند. در این سبک سخنران یا صفحه نمایش در مرکز نقطه کانونی و رو به مخاطبین قرار می گیرند. این نوع چیدمان مناسب تعداد کمتر از 20 نفر شرکت کننده بوده و بیشتر برای کنفرانس های مطبوعاتی و کارگاه های آموزشی مناسب است.
سبک کلاسی: در سبک کلاسی ردیف های میز و صندلی در کنار هم به موازات و رو به سخنران قرار می گیرند. در این سبک حضار به رحتی می توانند نوت برداشته یا پذیرایی شوند. فاصله هر صندلی با صندلی کناری حداقل 5 سانتی متر است. این سبک برای جلسات طولانی مدت مناسب است.
سبک ضیافتی: در این سبک شش تا ده صندلی دو یک میز دایره ای، مربعی یا شش ضلعی چیده می شود. در اکثر اوقات در یک طرف میز صندلی چیده می شود تا همه افراد به سمت سخنران باشند. این سبک برای جلساتی که اعضا نیاز به تعامل دارند مناسب بوده و حضار می توانند پذیرایی شوند.


میز و صندلی اداری 


کارمندان در محیط های اداری هشت ساعت و گاهی بیشتر را با میز و صندلی سر و کار دارند. در محیط های اداری ارگونومیک بودن بر زیبایی و چیدمان ارجعیت دارد. چیدمان میز و صندلی در محیط اداری بایستی با نظم همراه باشد تا کارمندان برای رفت و آمد با مشکل مواجه نشوند. راحتی کارمند نیز اصل دیگری است که باید رعایت شود و در عین حال دسترسی به وسایل و مستندات مورد نیاز نیز حائز اهمیت است. چیدمان اداری به خلاقیت مدیران بستگی دارد. با کمی خلاقیت می توان محیط خشک اداری را به محیطی متفاوت و  دوست داشتنی تبدیل کرد. طراحی دفاتر شرکت هایی گوگل، آمازون و فیسبوک نمونه هایی از طراحی های متفاوت اداری هستند.
آنچه از چیدمان میز و صندلی مهم تر است کیفیت و استاندارد بودن آن است که با انتخاب برند های معتبر  از کیفیت میز و صندلی اطمینان حاصل کنید.

تعداد بازديد : 295
نظرات كاربران :