• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/05/31 - 19:03
كد :280

فنگ شویی

زندگی شهری و صنعتی امروزی استرس و تشویش ذهنی را با خود به همراه آورده است و انسان به دنبال راهی برای دستیابی به آرامش است. به همین دلیل به روش هایی مانند یوگا و مدیتیشن گرایش پیدا کرده است. فنگ شویی نیز یکی از همین روش هاست. فنگ شویی در قسمت های مختلف زندگی مانند دکوراسیون خانه، رابطه افراد، کسب و کار و غیره کاربرد دارد. برای آشنایی بیشتر با فنگ شویی با ما همراه باشید

فنگ شویی چیست؟


از نظر لغوی فنگ شویی از دو کلمه فنگ به معنای باد و شویی به معنای آب است. در فرهنگ چین باستان این اعتقاد وجود داشت که در اثر اتحاد آب و باد سلامتی و محصول خوب به دست می آید. فنگ شویی دانش زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست. این هماهنگی موجب زندگی خوب، موفقیت توام با آرامش است که هدف نهایی فنگ شویی نیز همین است آرامش!
فنگ شویی چه کاربرد هایی دارد؟
فنگ شویی سعی دارد تا انرژی مثبت محیط را به شما منتقل کند تا شما با استفاده از این انرژی مثبت، زندگی شاد تر و سالم تری داشته و به سوی موفقیت قدم بردارید. بنابرین محیط پیرامون شما باید این انرژی مثبت را تولید کند. در فنگ شویی نظم و قرارگیری اشیا می توانند بر بخش های مختلف زندگی و جسم شما تاثیر بگذارد. از مهم ترین کاربرد های فنگ شویی می توان به این موارد اشاره کرد.
ذهن: ذهن افکار انسان را می سازد و افکار اوست که اتفاقات زندگی را رقم می زند. اگر ذهنی مشوش داشته باشیم، طبیعتا دنیای ما نیز به هم ریخته و مشوش خواهد بود.
ثروت: فنگ شویی به شما کمک می کند تا از انرژی محیط پیرامون به درستی استفاده کرده و از انرژی حاصله جهت کسب ثروت و رونق بخشیدن به کار بهره ببرید.
عشق و ازدواج: استفاده از فنگ شویی انرژی مثبت بین دونفر افزایش می دهد و می توانند مدت طولانی با عشق و همدلی کنار هم زندگی کنند.
فیزیولوژی بدن: فنگ شویی موجب تعادل بین جسه بدنی شما و غدایی که می خوردید شده و از پرخوری جلوگیری می کند.
دکوراسیون خانه: چیدمان مناسب محیط و استفاده درست از رنگ ها و اشیاء، انرژی مثبت وحس خوب القا می کند. 


فنگ شویی در دکوراسیون خانه


خانه نقش پررنگی در ایجاد آرامش دارد و مامن و منبع اصلی آرامش ماست. فنگ شویی در دکوراسیون خانه شامل مدل قرارگیری وسایل و اشیاء، استفاده مناسب از رنگ ها و بکارگیری برخی وسایل تزئینی است. با فنگ شویی دکوراسیون نوعی تعادل در محیط ایجاد می شود و این تعادل آرامش درونی شما را افزایش می دهد.
نکاتی در مورد فنگ شویی در خانه
نور طبیعی و هوای تازه انرژی مثبت را در منزل شما به جریان می اندازد. سعی کنید در صورت مساعد بودن شرایط جوی پنجره ها را باز کنید. اگر در شهر های بزرگ زندگی می کنید و آلودگی هوا مانع دسترسی شما به هوای تازه می شود، از دستگاه های تصفیه هوا استفاده کنید.
مبلمان را به گونه ای چیدمان کنید که رفت آمد آسان باشد و مجبور نباشید راه خود را از میان مبل ها پیدا کنید.چیدمان باید به گونه ای باشد که فضا تا حد امکان باز تر و خلوت تر باشد.
رشد و نگهداری از گیاهان یکی از اصول فنگ شویی دکوراسیون است. گیاهان زنده اند و نفس می کشند.حتی نگاه کردن به گیاهان هم حس آرامش و سرزندگی القا می کند. همانطور که می دانید گیاهان باجذب دی اکسید کربن تولید اکسیژن آلودگی هوای خانه را هم می کاهند. بنابرین خانم های خانه دار حتما باید بخشی از خانه را به گیهان طبیعی اختصاص دهند. مخصوصا گیاهانی با برگ های پهن مانند برگ انجیری و درختچه هایی که قابل نگهداری در خانه هستند. 
سعی کنید عکس اعضای خانواده را در گوشه و کنار خانه قرار دهید. عکس های شاد خانوادگی به رابطه خوب بین اعضا کمک می کند. توجه داشته باشید عکس زوج در دو قاب جداگانه نباشد و در یک عکس کنار هم قرار گیرند. محل مناسب برای قرارگیری عکس معمولا در شرق خانه است. مواظب باشید در استفاده از عکس ها زیاده روی نکرده و همه دیوار ها را پر نکنید.
در استفاده از رنگ ها توجه داشته باشید نباید همه  وسایل یک رنگ باشند چرا که موجب  دلزدگی می شود. بلکه بایستی بدنبال ایجاد هارمونی در رنگ وسایل باشید. برای ایجاد هارمونی یک یا دورنگ پایه را در نظر گرفته و برای پرده و مبل و غیره رنگ ها را کنار هم ترکیب کنید.
در چیدمان افراط نکنید. شلوغی در فضای خانه موجب گیر کردن انرژی در خانه می شود. وسایلی که دوست ندارید و یا بلااستفاده اند را از فضا دور کنید. باز شدن فضا باعث به جریان افتادن انرژی مثبت در خانه می شود.  
و در نهایت در انتخاب وسایل خانه راحتی و آرامش خود را اولویت قرار دهید. سعی کنید وسایلی که میخرید حال و هوای صلح آمیز و آرامش بخش به شما القا کند. اگر فضای کافی در خانه دارید یک گوشه دنج برای خود اختصاص دهید تا در آن استراحت کرده وتمرکز کنید. 
 

تعداد بازديد : 63
نظرات كاربران :