• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/06/09 - 19:00
كد :283

نحوه هماهنگی میز ناهار خوری و مبل

همانطور که می دانید رعایت هماهنگی و هارمونی اصل مهم و اساسی در چیدمان دکوراسیون خانه و یا هر محیط دیگر است. در دکوراسیون خانه مبلمان و میز ناهار خوری دو آیتم حیاتی و اصطلاحا چشم دکوراسیون خانه اند. هماهنگی بین این دو در زیبایی و جذابیت خانه تاثیر بسزایی دارد. در این مطلب قصد داریم در ارتباط با نحوه هماهنگی مبلمان و میز ناهار خوری اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

هماهنگی در سبک


هماهنگی سبک میز ناهار خوری و مبلمان نکته ی اولی است که باید به آن توجه کرد. در ترکیب میز ناهار خوری و مبل هر دو را از یک سبک دکوراسیون انتخاب کنید. اگر مبلمان و سبک کلی دکوراسیون منزل شما مدرن است پس بایستی میز ناهار خوری که با آن ست می کنید نیز در سبک مدرن طراحی شده باشد. در غیر این صورت تضاد در سبک های این دو عنصر موجب ناهماهنگی و بی نظمی در دکوراسیون منزل شما می شود. تنها در صورتی مجاز به استفاده از سبک های مختلف هستید که منزل بزرگی داشته باشید و مایل باشید هر قسمت از خانه را با یکی از سبک ها بچینید. اما برای قرار دادن میز ناهار خوری و مبل در یک محیط حتما هماهنگی سبک را رعایت کنید.


هماهنگی در رنگ ها


انتخاب و ترکیب رنگ ها به علاقه و سلیقه شما بستگی دارد. اگر طرفدار رنگ ها خنثی هستید، کار شما آسان تر است. رنگ های سفید، طوسی و کرم از جمله رنگ های خنثی هستند که می توانید ست مبل و میز ناهار خوری را با این رنگ ها انتخاب کنید. تنها مشکل این رنگ ها بی روح بودن آنهاست که با انتخاب اکسسوری هایی با رنگ های مکمل و متضاد، فضا را شاد کرده و محیط را از یک نواختی در می آورند. به عنوان مثال اگر رنگ ست ناهار خوری و مبلمان شما به رنگ طوسی باشد می توانید از کوسن های صورتی روشن برای مبل ها استفاده کنید.
اما اگر به رنگ های خنثی علاقه ای نداشته و طرفدار رنگ های شاد و پر انرژی هستید نگران نباشید. اگرچه انتخاب رنگ های مختلف برای دکوراسیون ریسک بالایی دارد به عقیده بسیاری استفاده از رنگ های مختلف چشم بیننده را خسته می کند؛ با انتخاب درست رنگ ها، نتیجه بسیار مطلوبی به دست می آید. اگر مایل به استفاده از رنگ های مختلف در میز ناهار خوری و مبلمان هستید ابتدا باید یک پس زمینه خنثی ایجاد کنید. روش های مختلفی برای ترکیب رنگ وسایل وجود دارد. به عنوان مثال اگر مبل شما کوسن های رنگارنگ دارد، می توانید میز ناهار خوری را با کوسن ها ست کنید. رنگ هایی مانند بنفش، آبی، نارنجی، قرمز، زرد و غیره که به آن ها رنگ های مکمل وسایل می گویند جلوه زیبایی در کنار پس زمینه ی خنثی ایجاد می کنند. می توانید مبل خود را از رنگ های خنثی و میز ناهار خوری را از رنگ صورتی یا آجری انتخاب کنید که ترکیب شاد و جذابی خواهد شد.


هماهنگی در جنس و فرم


نکته دیگی که در ست کردن مبل و میز ناهار خوری باید به آن دقت کنید، ظاهر پایه ها، دستگیره ها و رنگ وجنس چوب به کار رفته در ساخت آنهاست. بهتر است رنگ و حتی جنس به کار رفته در ساخت مبل و میز ناهار خوری یکسان باشد. ست کردن میز ناهار خوری چوبی با مبلمانی که دسته و پایه های فلزی دارند حتی اگر در رنگ پارچه هماهنگ باشند به هیچ عنوان ترکیب زیبایی نیست. فرم و حالت پایه ها و دستگیره ها در نیز باید یکسان و یا حداقل شبیه به هم باشد. 


هماهنگی در طرح پارچه


طرح پارچه به کار رفته در مبل و صندلی های میز ناهار خوری ممکن است کاملا شبیه هم نباشند ولی باید هماهنگی بین آن ها برقرار باشد. مثلا اگر مبلمان شما پارچه طرح دار دارد، می توانید پارچه ساده و بدون طرح ولی با همان تم رنگی برای صندلی میز ناهار خوری انتخاب کنید. و یا مثال دیگر اینکه اگر پارچه صندلی میز ناهار خوری شما طرح دار است، می توانید از همان طرح در انتخاب کوسن های مبلمان خود به کار ببرید.


هماهنگی در شکل و خطوط


مبل و میز ناهار خوری باید از نظر شکل هندسی با هم سازگار باشند. میز ناهار خوری گرد و یا بیضی شکل با مبل های گرد، نیم دایره ای و طرح L به خوبی ست می شوند. مبل های L با میز های ناهار خوری مربع یا مستطیل شکل هم به راحتی ست می شوند.
 تولید کنندگان مبلمان و سرویس های چوبی از جمله HSH میز ناهار خوری و مبلمان ست تولید می کنند و در اختیار مشتریان و مصرف کنندگان قرار می دهند. هم چنین امکان سفارشی سازی نیز وجود دارد و مشتریان می توانند مدل و طرح دلخواه خود را ارائه دهند تا تولید کنندگان ست مبل ومیز ناهار خوری را بسازند.
 

تعداد بازديد : 325
نظرات كاربران :