• ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    ساعت کار فروشگاه و پاسخگویی

    از  ساعت ۱۰ الی ۲۰ 
  • شماره تماس و واتس آپ

    شماره تماس و واتس آپ

    ۰۹۱۲-۰۰۶۲۰۱۱   
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/06/13 - 16:22
كد :284

تاثیر شمع در اتاق خواب

در گذشته شمع وسیله ای برای روشنایی محیط بود. اما امروزه علاوه بر ایجاد روشنایی، یکی از اکسسوری های مهم در دیزاین داخلی است. شمع در ایجاد فضایی عاشقانه، فانتزی و آرامش بخش بسیار موثر است. بنابرین حضور آن در اتاق خواب بسیار سود بخش است. در این مقاله سعی داریم تا نقش شمع در اتاق خواب را مورد بررسی قرار دهیم.

تاثیر شمع در دکوراسیون داخلی 


امروزه شمع ها نقش اساسی در دکوراسیون منازل ایفا می کنند. شمع ها زیبایی و انرژی فوق العاده ای دارند و در فنگ شویی نیز استفاده از شمع جایگاه ویژه ای دارد. شمع در فنگ شویی تقویت کننده انرژی شناخته می شود و روشن کردن آن موجب ایجاد عشق، سلامتی و آرامش است. امروزه انواع مختلف شمع ها با شکل ها و طرح های مختلف وارد بازار شده اند. شمع های عطری، حوله ای، جار، ستونی، پیرکس و .... که هر کدام ویژگی ها و کاربرد خاص خود را دارند و هر کدام برای بخش خاصی از محیط منزل مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از شمع محدود به مکان خاصی نمی شود. شمع ها را می توان در حمام، سرویس بهداشتی، نشیمن، اتاق خواب و هرجای دیگر به کار برد.


شمع در اتاق خواب


یکی از ویژگی های مهم شمع ها ایجاد آرامش در فضا است و اتاق خواب مکانی است که باید فضای آن مملو از حس آرامش باشد. بنابرین وجود شمع در آن واجب است.  شمع های عطری به دلیل رایحه خوبی که دارند گزینه مناسبی برای اتاق خواب هستند. وجود این شمع ها می تواند محیط اتاق خواب را خوش بو، دلنشین و زیبا کنند. شمع هایی که در اتاق خواب استفاده می کنید بایستی بوی ملایمی داشته باشند زیرا فضای اتاق خواب محدود بوده و عطر های تند ممکن است برایتان آزار دهنده باشد. شمع ها را روی میز، پاتختی، روی دراور و یا هرجای دیگری در اتاق خواب می توانید قرار دهید و این بستگی به سلیقه شما دارد. حتی با خرید جا شمعی های دیواری و قرار دادن شمع داخل آن ها؛ دیوار اتاق خواب خود را تزئین کنید. شمع های جار و لیوانی معطر بهترین انتخاب برای اتاق خواب است و نیاز شما برای جا شمعی را نیز برطرف می کند.


شمع آرایی اتاق خواب نو عروس


تزئین اتاق خواب نو عروس یکی از مهم ترین کار هایی است که در مراسم جهازبرون انجام می شود و نقش موثری در زیبایی اتاق عروس دارد. همانطور که گفتیم شمع ها فضایی رمانتیک برای اتاق خواب شما به ارمغان می آورند و عنصری جدایی ناپذیر در تزئین اتاق خواب نوعروس هستند. یکی از رایج ترین روش ها برای تزئین اتاق خواب نو عروس استفاده از شمع و گلبرگ روی تخت و کف زمین است. شما می توانید شمع و گلبرگ را اطراف تخت خواب و روی کف پوش قرار دهید که فضایی فوق العاده رمانتیک ایجاد می کند. استفاده از شیشه های پایه دار نیز ایده خوبی برای تزئین اتاق خواب نوعروس است به این صورت که داخل شیشه پایه دار کمی گلبرگ و وسایل تزئینی ریخته و شمع را داخل شیشه قرار می دهید. تعداد زیاد شمع با هم فضای اتاق خواب را عاشقانه تر می کند. شمع ها به تنهایی زیبایی و جلوه دارند ولی اگر تمایل دارید شمع ها را تزئین کنید، می توانید از رمان، مروارید و یا اکلیل استفاده کنید. 


نکاتی در خصوص استفاده از شمع


شمع روشن علاوه بر روشنایی، احساس آرامش و صلح نیز با خود به همراه دارد. اما باید دقت داشت مکانی که شمع روشن را در آن قرار می دهید مناسب و امن باشد و نزدیک مواد اشتعال زا نباشد.
شمع ها را قبل از استفاده در یخچال یا فریزر بگذارید تا بیشتر عمر کنند.
شمع های رنگی را در معرض نور آفتاب قرار ندهید زیرا رنگشان کم رنگ می شود.
شمع را بیشتر از 4 ساعت روشن نگه ندارید زیرا بعد از گذشت این مدت زمان،اندازه شمع بزرگ تر شده و دوده های سیاه تولید می کند که موجب آلودگی فضا می شود.
زمانی که شمع را برای اولین بار روشن می کنید، باید صبر کنید تا موم کل سطح شمع ذوب شود. در غیر این صورت دور فیتیله حفره های عمیق ایجاد می شود و موجب نا همواری سطح شمع می شود.
اگر شمع گرد و غبار روی شمع نشسته است، ابتدا آن را با آب و صابون بشویید و سپس کل سطح آن را با الکل صنعتی پاک کنید تا تمام آلودگی هایش پاک شود.
محیط نگه داری شمع نباید بسیار گرم یا بسیار سرد باشد. محیط بسیار گرم موجب ذوب شدن شمع شده و محیط بسیار سرد موجب ایجاد ترک هایی در سطح شمع و جدا شدن اجزای آن می شود.
کلام آخر
شمع با آن که یک وسیله کوچک تزئینی است، اما می تواند در زیبایی خانه بسیار موثر است. برای داشتن دیزاین چشم نواز توجه به همین جزئیات و به کار گیری آن ها در جای درست کافی است. 

تعداد بازديد : 308
نظرات كاربران :